Facebook Google+ Twitter

Jak robić biznes na zaćmieniu Słońca

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-02 09:17

Rosyjskie media zwracają uwagę, że wczorajsze zaćmienie słońca najlepiej wykorzystali mieszkańcy Syberii. W mieście Nowosybirsk - do którego przyjechało 10 -15 tysięcy zagranicznych turystów - zarabiano na wszystkim.

Gazeta „Kommiersant" pisze, że turyści najpierw zapoznali się z miejscowymi hotelami, gdzie ceny podskoczyły co najmniej dwukrotnie. Jeden z Amerykanów przyznał, ze za wynajęcie pokoju musiał zapłacić 300 dolarów. Mniej zamożnym turystom miejscowa ludność oferowała wynajęcie mieszkania za 2 tysiące rubli, czyli równowartość 200 zł. Jeśli ktoś nie miał takiej sumy mógł wynająć balkon w cudzym domu za jedyne 500 rubli czyli 50 złotych.

Firmy ubezpieczeniowe też wyczuły koniunkturę i zaoferowały ubezpieczenie na wypadek uszkodzenia oczu przy oglądaniu zaćmienia. Do akcji włączyli się również studenci którzy na punkty widokowe przynieśli lunety. Za spojrzenie na zaćmienie brali jedynie 50 rubli, czyli 5 zł.

W odróżnieniu od mieszkańców Nowosybirska, którzy w krótkim czasie starali się zrobić interes, miejscowi biznesmeni urządzili sobie bankiet na dachu miejscowego banku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.