Facebook Google+ Twitter

Jak robić przekręty - poradnik dla dzieci

Książka jest zbiorem najdziwniejszym słów, których używają nasi najmłodsi. Dodatek grafik dużego formatu sprawia, że jest to niepowtarzalna publikacja.

Poradnik nie tylko dla młodych mam. / Fot. Karolina HermannPublikacja Pana Michała Rusinka, to kolejna pozycja poruszająca zasób specyficznego, dziecięcego słownictwa. Książka nie jest słownikiem, nie jest szerokim zbiorem wybranych pojęć. Autor zebrał ponad cztery tysiące słów używanych i tworzonych przez najmłodszych. Na ich podstawie przygotował powyższą publikację.

Szkoda tylko, że w opracowanym materiale znalazło się ich bardzo niewiele. Zawartość tekstowa została w znaczny sposób ograniczona. Stronnice wypełniono ilustracjami Marty Nigerskiej oraz Joanny Olech. Na samym końcu książki zamieszczono alfabetyczny spis wszystkich przekręconych pojęć.
Przykłady:
„co nam owca przemoc wzięła”
„wpukły” - wklęsły
„spalnik” - piżama
„syntezator marszczony” - akordeon
„kościół bimba” - bije dzwon kościelny
„ksiądz grymas” - ksiądz prymas
„wygibacja” - ubikacja
„przypierali dobrym klejem” - Przybieżeli do Betlejem
„i doprowadź mnie do żywopłota wiecznego”

Maciej Wojtyszko mówi: - Ta książka jest tak przekręcona, że uciesza dosłownie co słowo.

Michał Rusinek - literaturoznawca, tłumacz, pisarz. Sekretarz Wisławy Szymborskiej. W latach 1991-1996 studiował polonistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim. W 2002 roku otrzymał stopień doktora na podstawie pracy "Między klasyczną retoryką a ponowoczesną retorycznością". Pracuje w Katedrze Teorii Literatury na Wydziale Polonistyki UJ. Tłumaczy z języka angielskiego książki i libretta musicali. Pisuje także wiersze, opowiadania i teksty piosenek. Autor m.in. "Małego Chopina" i "Jak przeklinać. Poradnik dla dzieci".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.