Facebook Google+ Twitter

Jak rozdawano nominacje do Orłów 2007. Relacja wideo

Najbardziej rozchwytywana była dzisiaj nominowana do Orła w kategorii za główna rolę kobiecą - Karolina Gruszka. Gala i przyznanie nagród 5 marca. W tegorocznej edycji kryteria konkursu spełniło 29 produkcji, w roku ubiegłym zaledwie 18.

Orły, Polskie Nagrody Filmowe, są przyznawane przez liczącą ponad 500. członków Polską Akademię Filmową. Zdaniem Dariusza Jabłońskiego (pomysłodawcy nagrody) nasza Akademia jest najbardziej demokratyczna w Europie. Dzisiejsza impreza odbywała się w jednym z warszawskich hoteli.


Wśród nominowanych w kategorii za najlepszą rolę kobiecą znalazły się: Karolina Gruszka za udział w filmie "Kochankowie z Marony", Jowita Budnik za rolę filmie "Plac Zbawiciela" oraz Kinga Preis grająca główną rolę w filmie "Statyści".

Nominacje za najlepszą rolę męską otrzymali: Janusz Gajos za film "Jasminum", Leon Niemczyk (pośmiertnie) odtwórca głównej roli w filmie "Po sezonie" oraz Marek Kondrat za rolę w filmie "Wszyscy jesteśmy Chrystusami".

Najlepsi reżyserzy ubiegłego roku to zdaniem członków Polskiej Akademi Filmowej: Jan Jakub Kolski, Joanna Kos-Karuze wraz z mężem Krzysztofem Krauze oraz Marek Koterski. A najlepsze filmy to "Jasminum", "Plac Zbawiciela" oraz "Wszyscy jesteśmy Chrystusami".

Laureatem Nagrody za Osiągnięcia Życia, którą przyznano już dziś, został operator filmowy i pedagog Łódzkiej Szkoły Filmowej, Witold Sobociński. Gala i rozdanie Orłów 5. marca.

Zobacz relację wideo z przyznania nominacji:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

swietnie zmontowany material

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.