Facebook Google+ Twitter

Jak rozpocząć naukę tańca?

Taniec stał się popularny, dla wielu osób jest sposobem na życie. W telewizji pojawiają się kolejne edycje programów tanecznych, a do szkół tańca pukają coraz to nowe osoby, czujące że to może być ich chwila.

Szkoła Tańca / Fot. Arkadiusz MichalakJednak tak jak ja - mają wiele pytań i wątpliwości. To naturalne. Decyzja o podjęciu nauki tańca nie jest łatwa. Wystarczy spojrzeć na ilość dostępnych technik w grafikach szkół tańca, aby dostać małego zawrotu głowy.

Chcę tańczyć - to już wiem. Tylko jak zacząć? Zacząłem pytać w szkołach o szczegóły, które z każdą chwilą stawały się dla mnie coraz bardziej zrozumiałe. Wybór szkoły tańca oraz techniki coraz bardziej klarowny. Co wybrałem? Zdradzę na końcu :) Aby pomóc w wyborze innym zebrałem najważniejsze pytania i odpowiedzi w jedną całość.

Może to banalne, ale zaczęło się od wątpliwości: Nigdy nie uczyłem się tańczyć, nic nie umiem. Czy mogę przyjść na zajęcia?
- Oczywiście! Przecież właśnie o to chodzi, aby się nauczyć tańczyć nawet, jeżeli nigdy nie miało się z tym styczności. Kiedyś musi być ten pierwszy raz! Osoby początkujące rozpoczynają kurs na poziomie początkującym, na którym wszystko jest tłumaczone od podstaw.

Jaki taniec, technikę wybrać na początek?
- Wiele zależy od charakteru, oczekiwań i wieku. Osoby młode (zarówno ciałem jak i duchem) wybierają techniki nowoczesne typu hip hop newstyle, reggeaton, ragga jam, break dance czy też street fusion. Na tych zajęciach tańczy się do najnowszej muzyki pop, można poznać choreografie i układy znane z wielu popularnych teledysków. Jeżeli szukamy czegoś bardziej spokojnego, lirycznego, co kładzie przy okazji nacisk na rozciąganie ciała - dobrym wyborem jest taniec współczesny, modern jazz, latin jazz, street jazz. Są to techniki określane scenicznymi. Kobiety, które odżywają słysząc gorące latynoskie lub orientalne rytmy powinny wybrać salsę, zajęcia latin solo, taniec brzucha, sexy dance, a nawet aerobic dance. To są prawdziwe pewniaki, na których każda kobieta poczuje duży przypływ pozytywnej energii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Nieprzychylne tutaj czerwone łapki świadczą o pewnym społecznym nieporozumieniu. Będąc na ostatniej imprezie stwierdziłem, że oprócz mojej żony, tylko jedna osoba umie tańczyć taniec towarzyski. Smutne, ale prawdziwe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Najpierw trzeba obserwować mistrzów i zaszczepić "bakcyla" jak tutaj : <a href="link

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 22.10.2009 17:18

a ja uwielbiam tańczyć. Jeszce fajnie tańcząca partnerka i dopóki gra orkiestra.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo miło się czyta. Byłem ostatnio z dziewczyną w warszawie i wybraliśmy sie na lekcję do macieja zakliczyńskiego - choreografa z you can dance i muszę powiedzieć, że koles rusza się świetnie, czego nie można powiedzieć o nas, heh. Niestety czytanie o tańcu jego praktykowanie to dwie różne bajki..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niewątpliwy PLUS..

Opisałeś temat w który tak naprawdę się zagłębiłeś( osobiście w nim uczestnicząc)

Sukcesów życzę
Pozdr

Komentarz został ukrytyrozwiń

Również bardzo gorąco polecam naukę tańca! ;) Poświęcałam temu czas przez kilka lat swojego życia i choć było ciężko - opłaciło się:) To daje przede wszystkim ogromne poczucie pewności siebie (szczególnie kobietom, które tańcząc, uczą się jednocześnie zgrabnie i pewnie poruszać), no i oczywiście procentuje na różnego rodzaju imprezach (i nie mam tu bynajmniej na myśli popisywania się przed wszystkimi wyuczonymi figurami czy kroczkami):)

Komentarz został ukrytyrozwiń

+5 za temat :) Gratuluję i życzę dalszych postępów :)

Najważniejsze, żeby umieć się tym bawić. Do hotelu, w którym byłam na wakacjach przychodziła grupa ze szkoły tańca. Wszyscy cały czas liczyli kroki, wyglądało to raczej na ciężką pracę niż na zabawę, a trzeba zwrócić uwagę, że ich "instruktor" określał grupę jako zaawansowaną...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.