Facebook Google+ Twitter

Jak Rzeszów nie puścił swojego prezydenta do wielkiej polityki

Prezydent Rzeszowa, Tadeusz Ferenc zaskoczył kilka dni temu pomysłem, by kandydować do Senatu. Zrezygnował. Przekonali go mieszkańcy.

Andrzej Ferenc - prezydent Rzeszowa / Fot. Strona miasta Rzeszów„W ostatnim czasie odebrałem wiele sygnałów od mieszkańców Rzeszowa, że moim obowiązkiem jest nadal pełnić funkcję prezydenta Rzeszowa” – pisze w oświadczeniu Tadeusz Ferenc.

19 września wieczorem, lokalne media podały informację, że prezydent Rzeszowa będzie walczył o mandat senatora z ramienia LiD. Jaki był powód tej – dość nagłej – decyzji? Miał to być sposób, by zadbać o region i miasto…

Decyzja Ferenca była dla wszystkich zaskoczeniem, również dla rzecznika prasowego prezydenta Rzeszowa. „Jestem trochę zaskoczony, ale wiem, że wszystkie ważne decyzje, które podejmuje prezydent, mają na celu dobro miasta” (cyt. za "Gazeta Wyborcza Rzeszów").

Nie minął nawet tydzień, a już nastąpiła zmiana planów. Tadeusz Ferenc jednak nie będzie kandydował do Senatu. Opinie są podzielone. Jedni zarzucają prezydentowi niezdecydowanie, co może źle świadczyć o polityku. Inni tłumaczą ten fakt złym stanem zdrowia, jeszcze inni – kiepskimi notowaniami lewicy w każdym wydaniu…

Na dziś dzień jedno jest pewne: Tadeusz Ferenc nadal będzie pełnił obowiązki prezydenta Rzeszowa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Nie znam Rzeszowa, ale skoro tego Ferenca ludzie wybierają (chyba drugi raz ?).
Niedaleko mojego miasteczka jest podobny wielkością Szubin, tam tez kolejny raz wybieraj starego komucha na starostę.Rządzi tam od niepamiętnych czasów. Ale ludzie nie są głupi - on naprawdę dobrze zarządza swoja gminą i dba o lokalne interesy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marcin. Mieszkam w Rzeszowie 7 lat. Dla mnie nie istnieje inna wrażliwość w przypadku tego miasta. Chyba ze ktos nie jest wrażliwy na walające sie śmieci i zarzygane chodniki. To inna sprawa. Szkoda, tylko, że nie jest to news, tylko podanie za kimś.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie wolno oskarżać kogoś o kłamstwo na polu innej wrażliwości. Piękno to pojęcie względne i wybitnie subiektywne.
Plus dla Alicji!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kłamstwo;] Rzeszów nie jest ani piękny, ani specjalnie zadbany, poza powiedzmy terenami widokowymi, jak ja to nazywam, czyli tam gdzie rynek. Wystarczy przejechać się dalej i już widać, jak to wygląda naprawdę. A sprzątane jest okazyjnie, i żeby nie być gołosłownym od razu dwa przykłady: przyjazd Sthura do Rzeszowa, i przyjazd delegacji z Łodzi. Ale akurat Ferenc sprawdza się na innych polach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) Rzeszów to piękne i zadbane miasto więc pewnie więcej korzyści będzie jak zostanie w regionie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.