Facebook Google+ Twitter

Jak ściągnąć abonament? KRRiT: połączyć rachunek za prąd i telewizję

Wpisywanie na listę dłużników, połączony rachunek za prąd i abonament lub opłacanie z budżetu - oto nowe pomysły KRRiT na ściągnięcie zaległego abonamentu.

 / Fot. Franciscoceba, licencja CC 3.0Rachunek za prąd razem z abonamentem telewizyjnym? Można żartować, że niektóre programy rzeczywiście elektryzują widzów, jednak prawdziwym powodem do połączenia rachunków są zaległości w płaceniu abonamentu. Publiczna telewizja szacuje, że straty z tego tytułu wyniosły już 2 mld zł.

"Jest to jedna z propozycji, ale rozważamy bardzo dużo koncepcji, które miałyby realną szansę na realizację. Każdy sensowny pomysł, zwiększający ściągalność abonamentu, będzie przez nas brany pod uwagę" - skomentowała Katarzyna Twardowska, rzeczniczka prasowa KRRiT w rozmowie dla Wirtualnej Polski. Przeglądając prasę ostatnich dni, można odnaleźć trzy pomysły Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na rozwiązania problemu finansowego.

Oprócz wspólnego rachunku rozważane jest wpisanie osób zalegających z opłatami do Krajowej Listy Długów. Pomysł został już zrealizowany pilotażowo. Do losowo wybranych 100 osób prywatnych i 50 firm wysłano ponaglenie zapłaty z zastrzeżeniem, że w przypadku przekroczenia terminu płatności dane osobowe zostaną skierowane do rejestru dłużników.

Powyższe pomysły ściągania płatności dotyczą osób, które zarejestrowały posiadanie odbiornika. Chociaż abonament stanowi opłatę za oglądanie kanałów publicznych, to przyjęto domniemanie, że kto posiada odbiornik, ten korzysta z kanałów publicznych. Ilu Polaków zarejestrowało posiadanie odbiornika? Według portalu biznes.onet ok. 4 mln, z czego 3 mln zalegają z opłatami.

Ale kolejny pomysł Rady dotyczy wszystkich podatników. W jego myśl budżet powinien płacić za osoby zwolnione z abonamentu, czyli emerytów oraz bezrobotnych. Przychody z tego tytułu wyniosłyby ok. 650 mln zł rocznie, czyli więcej, niż suma 537 mln zł wszystkich dokonywanych płatności w zeszłym roku.

Źródła:
TVP.INFO,
finanse.wp.pl
onet.biznes
media2.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

jędrzej
  • jędrzej
  • 24.11.2011 18:25

telewizja z roku na rok schodziła na psy no i spsiała bo groszowe seriale gdzie te seriale za komuny jak janosik gdy nawet holland nie mogła sie zbliżyć ze swoim janosikiem do tego sprzed 40 lat czy stawka większa niż życie itp i powtórki co pół roku a albo szmatławe filmy tj te najgorszotańsze z USA no słowem katastrofa i masa marnowanych pieniędzy

Komentarz został ukrytyrozwiń

To co obecnie telewizja pokazuje to kpiny. Brak dobrej ramówki. TV lokalne faktycznie przestały istnieć. TVP Info działa pod dyktando i mało dobrych i sprawdzonych informacji, szczególnie z terenu. A o dobrych filmach lub ciekawych serialach ale z Polski, Czech, Niemiec czy fajnych bajek z Rosji mamy tylko amerykańskie mordobicia lub gwałty. Dobre programy tylko po 22.00.

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
  • puchacz
  • 23.11.2011 17:31

co ma prad i firmy prywatne do państwowego zakładu tv tyle co piernik do wiatraka

Komentarz został ukrytyrozwiń

Politycy wszyscy są warci siebie nawzajem. Ktoś ma w ogóle jeszcze jakieś złudzenia, że jest inaczej?

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Ma rację p.Robert Grzeszczyk. Od siebie dodam że znowu by natworzyli urzędów i ludziom kłopotów. Każdy kto ma prawo nie płacić musiałby teraz donosić pisma np. bezrobotny. Ale najpierw trzeba je zdobyć więc ganiaj człowieku i to szybko bo taki rarytas jak Nergal Holokausto ucieknie

Komentarz został ukrytyrozwiń
komer
  • komer
  • 23.11.2011 09:30

Za co płacić abonament ,za te szmiry ,seriale które służą do zarobków bardzo dobrych marnych pseudo aktorzynów,to jest wstyd upominać się o abonament.Stacja TVN zatrudnia 800 osób Polsat 900, w publiczna 4500,- z super zarobkami ,mierni dziennikarze zarabiają krocie i dobrze się przy tym bawią Jaka to melodia ,Lis,Kocham cię polsko i bardzo wiele innych,tam szukajcie oszczędności.W publicznej nie ma żadnej misji.

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
  • olek kan
  • 22.11.2011 20:18

gdy Tusk byl w opozycji abonament byl "niesprawiedliwym haraczem".A teraz to obywatelski obowiazek.Ciekaw jestem jak sie czuja ci ktorzy posluchali go w tedy i przestali placic.Teraz trzeba regulowac zaleglosci.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe skąd te pomysły? Czy ludzie mają przestać wierzyć swojemu "kapitanowi", który kiedyś stwierdził, że nie warto płacić abonamentu: link
A teraz ktoś próbuje to odkręcać. A dlaczego "kapitan" nie powie rodakom, by płacili abonament, że się opłaca? A może mu zależało na TVN i Polsat?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.