Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18945 miejsce

Jak się bawiły Świętochłowice – relacja z festiwalu

Świętochłowice po raz kolejny udowodniły, że potrafią się bawić. Wczoraj późnym wieczorem dobiegł końca II Międzynarodowy Festiwal Polki. Kto nie był, ma czego żałować.

Logo festiwalu. Fot.Regina WideraNa świętochłowickiej Skałce już po raz kolejny odbył się Festiwal Polki. Trzydniowe widowisko dobiegło końca dopiero około 23:30, hucznie świętowane fajerwerkami. Muzyka i wystrzały były słyszalne nawet z odległości 2 km. Poza zespołami folklorystycznymi, bawili się z nami m.in. Ewelina Flina i Paweł Kukiz. Nikt nie mógł się nudzić: śmiałkowie mogli nawet skoczyć na bungee z wysokości mrożącej krew w żyłach.


 


Pokaz. Fot.Arkadiusz ChoróbNa estradzie „Skałki” poza zespołami z zagranicy wystąpiły również rodzime grupy, wśród nich Skok na bungee. Fot.Arkadiusz Chorób„Mierzeńcanki” z Katowic oraz „Siemianowice” – wszystkie cieszące się długoletnią tradycją i wyróżnieniami na wielu konkursach polskich i zagranicznych. Przybyli także „Silesianie”. Choć głównym wydarzeniem był przegląd zespołów folklorystycznych, największą publiczność zgromadziły zespoły rozrywkowe. Cieszyły się one powodzeniem głównie wśród młodych. Największą widownię miały zespoły „Boney M”, „Kukiz i Piersi” oraz Ewelina Flinta i Edward Simoni. Dzieci przyciągały balony, wniesione specjalnie na tę okazję karuzele, dmuchane zamki i zjeżdżalnie. Dla dorosłych przygotowano bungee – wbrew pozorom odważnych nie brakowało.

Kukiz i Piersi. Fot.Adam BarczokMimo pewnych opóźnień, wszyscy bawili się wspaniale. Paweł Kukiz niemal od razu nawiązał kontakt z uczestnikami zabawy. Na jego koncercie nie obyło się bez żartów politycznych: artysta zapowiedział startowanie z wyborach z ramienia własnej partii PB – Pobłogosław Biednym – i wygłosił swój program wyborczy. Wszystko to dla zdobycia serca ukochanej Renatki, która w tej chwili "ma Andrzeja". Widowiskowy okazał się również Teatr Ognia, który dał swój popis na scenie na wodzie.

W niedzielę śpiewała Ewelina Flinta, która przyjechała do nas wprost z koncertu w Częstochowie. Publiczności nie zabrakło. Fot.Arkadiusz ChoróbPiosenkarka okazała się całkowicie odmienna od swojego brawurowego poprzednika. Dała się poznać jako osoba bardzo ciepła i trochę nieśmiała. Na scenę wyszła w kurtce i w szaliku, jednak publiczność była tak gorąca, że pod koniec występu artystka nie potrzebowała już ani jednej z tych rzeczy. Wyznała, że nigdzie nie ma takiej publiczności jak na Śląsku. Na koniec występu otrzymała od prezydenta miasta artystycznie wykonaną mapę Śląska w prezencie.

Po koncercie Flinty, na estradę wyszedł Edward Simoni, który uwiódł publiczność głębokim, nieco dudniącym brzmieniem swojej fletni. Wspaniale wygrał na niej m.in. „Odę do radości”. Po jego występie nastąpił moment kulminacyjny – pokaz sztucznych ogni. Prawdziwym widowiskiem stało się wypuszczenie nad staw Skałki zdalnie sterowanego helikoptera, z którego wyszły pierwsze fajerwerki. Po jego wylądowaniu, niebo rozbłysło od dziesiątek wybuchających ogni wyrzucanych przez armatki. Fajerwerki strzelały, lśniły i świszczały. Jedne przypominały komety, inne – deszcz spadających gwiazd. W parku zrobiło się widno jak w dzień.

Czekamy na festiwal za rok!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Z czegoś musi żyć :) Piosenki Flinty są fajne do nucenia, fajne do domu, może niezbyt fortunne, jeśli chodzi o imprezy masowe, na których ludzie chcą się wygłupiać. Pod tym względem lepszy wydał mi się Kukiz, którego teksty są luzackie w porównaniu do refleksyjnej Flinty. Ale też można się było świetnie bawić :) Zresztą, samo to, że można wyjść z przyjaciółmi, już jest plusem każdej imprezy :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Filnta, to obskakuje wszystkie takie imprezy - czasem mam wrażenie, że nigdzie indziej jej nie chcą. Wybacz tę zgryźliwość, ale wyjatkowo jej nie lubię, strasznie bylejaka mi się wydaje. Ale zapewnie fajnie było, tez lubię takie zabawy w moim mieście.Art na plus:D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.