Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

31909 miejsce

Jak się jeździ po Polsce - sytuacja o godz. 13

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-03 13:40

Na polskich drogach panują zimowe warunki jazdy. Na trasach z górskich miejscowości wypoczynkowych panuje duży ruch, gdyż turyści wracają do domów po świętach. Najgorzej jest na "zakopiance".

Na odcinku od Zakopanego do Skomielnej Białej samochody jadą bardzo powoli. Policja doradza objazdy przez Czarny Dunajec albo przez Rabkę, Mszanę Dolną i Dobczyce.
Duży ruch panuje na drodze krajowej numer 75 z Krynicy-Zdroju do Brzeska i na obwodnicy Krakowa. Wzmaga się też ruch na autostradzie A-4 w kierunku Katowic. W Małopolsce pada śnieg, a na drogach jest ślisko.

Mimo intensywnych opadów śniegu wszystkie główne drogi na Podkarpaciu są przejezdne. Na niektórych odcinkach może być jednak ślisko. Na krajowej "czwórce" na odcinku Łańcut-Korczowa leży zajeżdżona warstwa śniegu, podobnie jak na drodze numer 84 i na drodze numer 28 na odcinku Sanok-Przemyśl. Na innych drogach leży błoto pośniegowe.

Wszystkie drogi na Warmii i Mazurach są przejezdne, ale bardzo śliskie. Lepsza sytuacja jest w zachodnich rejonach województwa. Krajowa "siodemka" jest czarna i mokra, podobnie jak ważniejsze drogi we wschodniej części województwa. Boczne drogi są tam natomiast pokryte cienką warstwą śniegu. Pogoda na Warmii i Mazurach jest zmienna - słońce na zmianę z opadami śniegu.

Na Lubelszczyźnie wszystkie drogi krajowe i wojewódzkie są przejezdne. Jednak nawet na trasach o najwyższym standardzie odśnieżania leży błoto pośniegowe. W całym regionie pada śnieg i warunki jazdy będą coraz trudniejsze.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.