Facebook Google+ Twitter

"Jak się kochają w niższych sferach" w Teatrze Kamienica

Do czego może doprowadzić niewierność małżeńska? Na to pytanie odpowiada sztuka Alana Ayckbourna "Jak się kochają w niższych sferach".

Jak się kochają w niższych sferach / Fot. Rafał Olejniczak, Teatr KamienicaSpektakl "Jak się kochają w niższych sferach" w reżyserii Grzegorza Chrapkiewicza to komedia omyłek, która pokazuje w krzywym zwierciadle prawdę o związkach. Na początku poznajemy dwie pary małżeńskie Fosterów i Philipsów - Fionę (Andżelika Piechowiak) i Franka (Piotr Polk) oraz Teresę (Anna Oberc) i Boba (Rafał Królikowski).

Małżonkowie dobrali się chyba na zasadzie przeciwieństw, bowiem z pozoru nic ich nie łączy. Frank Foster to pantoflarz, bojący się swojej żony Fiony, która całkowicie go zdominowała. Z kolei Bob Phillips to babiarz, który zupełnie nie przejmuje się swoją żoną Teresą, kobietą wyluzowaną.

Szybko okazuje się, że ich związki wcale nie są idealne, bowiem oparte są na kłamstwie i zdradzie jednego z małżonków. Aby ukryć zdradę, próbują wciągnąć do intrygi Featherstone'ów - Mary (Grażyna Wolszczak) i Williama (Waldemar Błaszczyk)...

Andżelika Piechowiak (Fiona Foster) i Piotr Polk (Frank Foster) / Fot. Rafał Olejniczak, Teatr KamienicaDużym walorem spektaklu jest znakomita obsada. Choć trzeba przyznać, że reżyser trochę puścił oko w kierunku publiczności poprzez dobór aktorów do konkretnych ról. Piotr Polk znany głównie z ról amantów, gra fajtłapę, który podporządkowuje się swojej żonie, a Grażyna Wolszczak, która kojarzy się z rolami atrakcyjnych kobiet, silnych i pewnych siebie, gra zahukaną szarą myszkę, nieobytą towarzysko.

Na scenie możemy zobaczyć także Andżelikę Piechowiak jako Fionę Foster, atrakcyjną żonę Franka, osobę dominującą i apodyktyczną, Rafała Królikowskiego jako Boba Philipsa, amanta i amatora mocnych trunków, Annę Oberc jako Teresę Philips, hipiskę, która lubi zapalić trawkę oraz Waldemar Błaszczyk jako William Featherstone, mąż Mary, choleryk, który często wybucha i kontroluje swoją żonę na każdym kroku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.