Facebook Google+ Twitter

Jak się komunikujemy w XXI wieku?

Czy życie wirtualne dotyczy tylko młodzieży, czy porusza także dorosłą społeczność? A może przede wszystkim to dorośli powinni się zastanowić nas swoimi poczynaniami w sieci? Zobaczmy sami jak się przedstawia sytuacja korzystania z internetu.

Mamy XXI wiek, tak też i nowe technologie i więcej możliwości. Niestety nie zawsze wiąże się to z pozytywami. Nowinki owszem są pożyteczne, gdy potrafimy z nich korzystać z umiarem i zdrowo. Jednak wiele wskazuje na to, że nie potrafimy. Wiele osób prowadzi życie wirtualne, z wymyślonymi partnerami i w sztucznych ścianach Internetu. Zdarzają się i tacy, którzy zawierają związki małżeńskie w Internecie, co nie wiadomo na ile jest dobrą zabawą a na ile krokiem ku tragedii. Mowa tu mianowicie o zamykaniu się ludzi na rzeczywisty świat. Młodzież coraz częściej zamyka się na towarzystwo w realu, siedząc godzinami przed monitorem i śledząc swoją wirtualną przyszłość.

Kto ponosi za to odpowiedzialność? Czy to wina świata, nowości technologicznych? Trudno szukać winnego. Można powiedzieć, że życie daje nam większe pole możliwości, ale z tym idzie również więcej utrudnień. Jedni powiedzą, że całkiem pozytywnym jest rozwijanie się techniki, jednakże jak sami wiemy, żaden pozytyw nie istnieje bez negatywnej strony. Widzimy dużo udziwnień dzisiaj, na które musimy odpowiednio zareagować.

Dzisiaj przede wszystkim potrzebujemy więcej wytrwałości i siły by walczyć z samym sobą w podejmowaniu najróżniejszych decyzji związanych z Internetem. Tu warto wspomnieć o komunikatorach, które stały się codziennością, telefon już nie wystarcza do komunikacji. Gadu-Gadu jest powszechnie używanym narzędziem komunikowania się nie tylko wśród znajomych ale i w pracy. Powstają coraz to nowe portale społecznościowe, w których nie tylko młodzi ludzie zakładają swoje konta. Każdy chce znaleźć trochę miejsca w Internecie dla siebie. W przeciągu ostatnich miesięcy namnożyło się portali randkowych. Tam udzielają się głównie ludzie stateczni zawodowo, ale nie mający uregulowanego życia osobistego. Czego tam szukają? Jedni miłości, inni przygody, a jeszcze inni po prostu osób z którymi mogą się wymienić poglądami.

Sieć to miejsce w którym łatwiej nam się otworzyć, dlatego powinniśmy z tego korzystać, ale i wyczuć gdzie zaczyna się uzależnienie. Nałóg internetowy to kolejna przyczyna powiększających się problemów obecnego społeczeństwa. Jak mówi słynne przysłowie: wszystko jest dla ludzi, więc korzystajmy z wszystkiego, ale róbmy to mądrze.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Zawsze należy zachować właściwe proporcje korzystając z dóbr tego świata:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.