Facebook Google+ Twitter

Jak się ma POlska scena polityczna?

W ostatnich dniach wiele się wydarzyło. Byliśmy świadkami odkrycia afery hazardowej, która zmieniła nieco obecną sytuację na scenie politycznej. Co dalej z partią Tuska? Kto jeszcze jest zamieszany?

Centralne Biuro Antykorupcyjne wykryło kolejną aferę. Nikt by się nie spodziewał, że jednymi z głównych podejrzanych będą czołowi działacze Platformy Obywatelskiej. Społeczność polską i mnie osobiście ta sprawa poruszyła. Gdy chodzi o tak ważne funkcje państwowe, to korupcja jest czymś skandalicznym i niedopuszczalnym. Zbigniew Chlebowski i Mirosław Drzewiecki to "strona tytułowa" Platformy, a więc ich udział w aferze to bolesny cios dla partii.

Myślę, że opinia publiczna przyjęła negatywnie to zdarzenie, jednak jeżeli chodzi o poparcie dla PO, to odczuwa się niewielki spadek. Wyborcy, którzy zmienili zdanie co do Platformy, przy wyborach raczej wstrzymają się od głosu, a więc poparcie dla pozostałych ugrupowań nie zmieni się radykalnie. Jest to jednak wynik, który może ulec zmianom. Afera hazardowa nie została bowiem jeszcze wyjaśniona.

Posłowie opozycji wpadli na pomysł utworzenia specjalnej komisji śledczej. Ja uważam, że inicjatywę nad tą sprawą powinni rozpocząć specjaliści. Mam na myśli prokuraturę. Komisja śledcza w tej sytuacji to złe rozwiązanie. Uważam, że to dobry sposób na kampanię wyborczą, a nie na wyjaśnianie kwestii korupcji.

Za rok wybory prezydenckie. W tej chwili jako zwycięzcę typuję Donalda Tuska. Sądzę, iż mimo afery i całej sytuacji wokół, PO i tak odniesie sukces. W tej chwili nie ma drugiej tak silnej osobowości politycznej.

Platforma Obywatelska jako partia powinna poradzić sobie z aferą. Teraz członków tego ugrupowania czeka ciężka praca. Trzeba odtworzyć wizerunek silnej władzy. A to będzie niełatwe. Donald Tusk postara się wykryć "słabe ogniwa" i odsunąć od PO. Splot kolejnych wydarzeń pozwoli nam na dokładniejszą prognozę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.