Facebook Google+ Twitter

Jak się wam sypia pod Śnieżką?

Jeszcze kilka lat temu, wybierając się w Karkonosze, mogliśmy liczyć na nocleg jedynie w schroniskach, domach turysty czy ośrodkach należących do Funduszu Wczasów Pracowniczych. Były oczywiście także kwatery prywatne, jednak ich standard pozostawiał niekiedy wiele do życzenia.

Wyciąg w Szklarkiej Porębie. Niedawno, zaprzyjaźniona z miastem radiowa "Trójka" organizowała tam imprezę "Gwiazdy na śniegu". / Fot. PAP/Stach LeszczyńskiStan karkonoskiej bazy noclegowej, jaki pamiętają doświadczeni turyści, uległ w ostatnim czasie diametralnej zmianie. Od kilku lat systematycznie przybywa nowych obiektów noclegowych. Właściciele części z nich decydują się na żmudny i kosztowny proces kategoryzacji obiektu, czego efektem są dobrze wyposażone i spełniające europejskie standardy hotele i pensjonaty.

Obok obiektów skategoryzowanych powstaje duża liczba gościńców, rezydencji czy kwater prywatnych, które również oferują dobre warunki dla swoich gości. Oddzielną kategorię stanowią olbrzymie hotele, na których powstanie pozwoliły władze miasta. Będą to obiekty, które swoją obecnością zmienią funkcjonowanie całej miejscowości, a pojawienie się ich na karkonoskim rynku usług turystycznych nie tylko wymusi na obiektach (o podwyższonym standardzie) wzrost konkurencyjności, ale też może doprowadzić do upadku części gorzej funkcjonujących hoteli.

Wiele z dobrej klasy obiektów już dzisiaj zwiększyło nakłady na marketing i reklamę, aby ich wizytówki łatwo było znaleźć na turystycznych portalach Karpacza takich jak www.karpacz.net, czy Szklarskiej Poręby - www.szklarska-poreba.pl

Jaki będzie rzeczywisty wpływ tych wielkich obiektów na karkonoską turystykę przekonamy się zapewne dopiero za dwa, trzy lata. Niewątpliwie działania podwyższające standard hoteli oraz zabiegi marketingowe, uchronią zapobiegliwych właścicieli kwater przed odpływem gości.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.