Facebook Google+ Twitter

Jak się zarabia na trzęsieniu ziemi w Japonii?

Japonia liczy ofiary kataklizmu, a amerykańscy inwestorzy cieszą się z destabilizacji dalekowschodniego rynku. Czy piątkowe trzęsienie ziemi pomoże im wyprzedzić japońskich konkurentów?

Centrum biznesowe. Tokio / Fot. Morio,GNU 1.2,http://en.wikipedia.org/wiki/File:Skyscrapers_of_Shinjuku_2_7_Desember_2003.jpgCieszyć się z cudzego nieszczęścia nieładnie. Niemniej jednak powodów do szczęścia dla amerykańskich i europejskich korporacji po piątkowym trzęsieniu ziemi w Japonii jest wiele. Analitycy wróżą, że katastrofa, która dotknęła Kraj Wschodzącego Słońca, dla graczy giełdowych jest teraz niezmiernie korzystna.

Zmierzch energetyki jądrowej?

Ze słów Petera Garnry'ego, stratega rynków akcji Saxo Banku, wynika, że pomimo tak wielkiej katastrofy i olbrzymich strat ludzkich, już wkrótce japońskie akcje staną się perłą w morzu finansowym. "Niskie wyceny w połączeniu z optymalizacją struktury kosztów i przychodów wielu japońskich spółek mogą sprawić, że już niedługo długoterminowi inwestorzy rozpoczną gwałtowną uzurpację japońskiego rynku" - powiedział dla Forsal.pl analityk.

Finansowe tsunami z Japonii


Podobne stanowisko zajmuje Charles Diebel, główny strateg Lloyds Bank Corporate Markets, który uważa, że szalona wyprzedaż akcji japońskich spółek jest zbyt pochopna i nieuzasadniona.
Obecną sytuację można porównać do chaosu finansowego, który miał miejsce tuż po trzęsieniu ziemi w Kobe (1995 r.).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Trzęsienie ziemi jest wielką tragedią, ale przesadą jest pisać, że to DŁUGOTERMINOWA okazja inwestycyjna i że ktoś wyjątkowo zarabia na trzęsieniu ziemi. Proszę spojrzeć, jaki trend od 20 lat ma indeks nikkei. Spadki cen akcji przy obecnym trzęsieniu ziemi wydają się błachostką w perspektywie całego trendu, który jest spadkowy. A to, czy ktoś zarabia, zależy od tego, czy zajmuje w danej chwili długą czy krótką pozycję i tyle. Analityków Saxo banku bym nie słuchał, ewentualnie warto rozważyć strategię przeciwną do proponowanej przez nich.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.