Facebook Google+ Twitter

Jak się zorganizować, by dzień był efektywny?

Jesteś zabiegany i nie masz na nic czasu? Czas to zmienić - poniżej znajdziesz kilka wskazówek co zrobić, by dzień był bardziej efektywny.

 / Fot. pixabay1. PLANUJ!

Codziennie, przy śniadaniu napisz sobie co chcesz w danym dniu zrobić. Możesz to robić tradycyjnie na karteczce, kupić sobie planner lub użyć telefonu komórkowego. Po spisaniu wszystkich rzeczy przystąp do działania. Po wykonanym zadaniu skreśl go ze swojej listy - to Cię zmotywuje i będziesz mieć pewność, że masz coraz mniej obowiązków do wykonania.

2. USTALAJ PRIORYTETY

Zapisane wcześniej czynności, które masz wykonać ponumeruj według ważności. Zacznij realizować te najważniejsze, gdyż jeżeli byś zapomniał lub nie wystarczyłoby Ci czasu na zrobienie tych nie tak bardzo istotnych, to nic strasznego by się nie stało. Wówczas mógłbyś przenieść je na inny dzień. Nie bierz na siebie też za dużo obowiązków - pamiętaj, że doba jest krótka, a czasami zdarzają się sytuacje nieprzewidywalne, więc nie planuj wszystkie dokładnie co do godziny, bo możesz się nie wyrobić.

3. WSPIERAJ SWÓJ ORGANIZM

Pamiętaj o swoim zdrowiu - dostarczaj organizmowi witaminy i minerały, które są niezbędne w zabieganym trybie życia. Zakup kwasy omega-3 i witaminy - działaj w pełnym zdrowiu - bo ono jest najważniejsze.

4. UTRZYMUJ PORZĄDEK

Jeżeli będziesz mieć bałagan w pokoju, na biurko czy w kuchni, to nie będziesz mógł się skupić na tym, co masz do zrobienia. Najpierw posprzątaj. Wtedy szybciej uporasz się z zadaniami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.