Facebook Google+ Twitter

Jak skorzystać na śmierci dziecka

Medialny serial "Śmierć Madzi" nadal ekscytuje internetowe portale. W tej tragedii, główni bohaterowie "rozgrywają" swoje interesy, a przedziwna więź łączy rodzinę z żądnym rozgłosu samozwańczym detektywem.

Do dzisiaj nie znamy wiarygodnej przyczyny śmierci dziecka. Nie ma świadków. Mamy jedynie zeznanie matki. Czy dziecko naprawdę "wyśliznęło" się z kocyka i uderzyło o podłogę, czy zostało uderzone?

Dlaczego matka natychmiast nie wezwała pomocy lekarskiej czy choćby sąsiedzkiej? Dlaczego wymyśliła cały "scenariusz porwania"? Czy rodzina nie współpracowała przy tym zdarzeniu? Za dużo tu tajemnic i wątpliwości. Jedno jest pewne: o Katarzynie i Bartłomieju Waśniewskich głośno w całym kraju.

Wiemy, jak mocno się kochają, jak są godni współczucia, jak pragną nowego życia... Diabli wiedzą, ile w tym autentycznej osobistej tragedii, a ile wyrachowania i cynizmu (czy zasypałbym swoje dziecko gruzem i śmieciami?). Nie potrafię im współczuć. Cała ta sprawa śmierdzi. Może by to wszystko zupełnie inaczej wyglądało, gdyby nie wpakował się w to "detektyw" Rutkowski? To on kręci ten serial dosłownie i w przenośni. Dorabia szlachetną ideologię do wszelkich działań.

Krzysztof Rutkowski ma ambicję wypromować się na detektywa wszech czasów
i przy okazji dać po nosie policji, z którą ma od dawna na pieńku. Jest niekonwencjonalny, bezczelny, wścibski i zakochany w mediach. Namiętnie
robi filmy z tego, co robi. Wie, że kamera obezwładnia podejrzanego i tak
"obezwładnił" biedną Kasię, wyciągając od niej przyznanie się do winy.
Osacza ofiarę dobrocią. Potem rozgłasza, że jest lepszy i bardziej ludzki
niż organy ścigania. Co podchwytują media i rozgłos gotowy. Poza grą z mediami, Rutkowski prowadzi grę w "szlachetność i wsparcie bliźniego swego".
Wychodząc ze słusznej tezy, że "nie da się żyć czekając na wyrok pod pręgie-
rzem" rozgłasza, że pomoże rodzicom Madzi, "by mogli zbudować swój świat
na nowo". Wprowadzi ich w nowe, przyjazne środowisko i załatwi pracę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Renata
  • Renata
  • 05.03.2012 01:55

Ten tytuł jest sugestywny i... żałosny, podobnie jak cały artykuł. Jaki jest jego cel? Zna go chyba autor. A jaki skutek? Wg mnie kompromitacja autora

Komentarz został ukrytyrozwiń
embrion
  • embrion
  • 01.03.2012 23:25

Lubimy seriale.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Józef Jasielski

Zwrócenie uwagi na "pytajnik" było pretekstowe.
W Pana artykule czytam głównie o Rutkowskim...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Matka
  • Matka
  • 29.02.2012 23:37

Tekst dla inteligentnych i uczciwych .Nawet gdyby się okazało ,ze to młode małżeństwo jest nie winne to jednak nasuwają się pytania .Komu zależy na zatuszowaniu tej sprawy?Przecie to nieszczęsne dziecko zostało poczęte w rodzinie katolickiej -chyba .Ci młodzi rodzice chodzili na różne spotkania katolików, nawet byli zaangażowani w tych zgromadzeniach katolickich (nie tylko na msze) ale nie mieli ślubu kościelnego.
Matka -moim zdaniem i wielu ludzi -świadomie wyszła z dzieckiem na mróz .Może jeszcze wówczas żyło i nie wezwała na pomoc do dziecka nikogo!Świadomie i z premedytacja kłamała i to na wizji przed kamerami .Twierdziła ,że ją napadł mężczyzna i porwał dziecko.Przecież świadomie kłamała , wiemy że zagrzebała dziecko pod gruzami-może jeszcze żyło !Na nogi postawiła cała Policję i ludzi dobrej woli.W tym czasie Policja może była bardziej potrzebna , anie w tej sfingowanej całej sprawie przez ta kobitę Waśniewska .
Tak jest zasadne stwierdzenie ,że rodzina Waśniewskich robi biznes na śmierci ich córki.Tylko czy faktycznie ta pani nie jest morderczynią a rodzina współwina tej zbrodni na niechcianym dziecku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

do pana Gębki : Ja nie pytam, ja pokazuję. Kto chce, może sobie wstawić pytajnik.
???? Ot, tak.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Jak skorzystać na śmierci dziecka".
Tytuł artykułu jest bez "pytajnika"...
Treść ma się nijak do tytułu...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jakub
  • Jakub
  • 29.02.2012 21:36

Po co pan ciągnie ten temat ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak. Mam identyczne odczucia w tej sprawie. Ta cała historia jest dziwna , a rodzice tej ślicznej dziewczynki wyglądają na niedorozwiniętych emocjonalnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.