Facebook Google+ Twitter

Jak skutecznie inwestować?

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2012-02-16 15:36

Coraz więcej Polaków zdaje sobie sprawę, że w przyszłości emerytury z ZUS i OFE będą niskie. Jeśli więc marzysz o wakacjach pod palmami, obiecywanych przed laty, to musisz zacząć dodatkowo sam odkładać.

Szersza oferta, większe możliwości

Oszczędzając w długim okresie, możesz rozważyć inwestycje bardziej ryzykowne, ale jednocześnie mogące przynieść wyższe zyski, np. akcje i fundusze akcyjne. Pamiętaj przy tym jednak o zasadzie, by "nie wkładać wszystkich jaj do jednego koszyka". To oznacza, że powinno się rozkładać środki na różnego rodzaju inwestycje. W ten sposób - nawet jeśli jedna z nich przyniesie straty - mamy jeszcze szansę, że na innej przynajmniej częściowo je odrobimy.

Jakim jesteś inwestorem

Jednak nie każdy powinien inwestować w ryzykowne instrumenty, nawet jeśli oszczędza długoterminowo. Agresywne inwestycje adresowane są do osób, które nie boją się ryzyka i nie zareagują histerycznie na widok topniejących oszczędności w czasie okresowych zawirowań. Osoby, które perspektywa strat przyprawia o ból głowy i bezsenność, powinny poprzestać na bezpiecznych formach lokowania oszczędności.

Całość przeczytasz na "Polska The Times"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.