Facebook Google+ Twitter

Jak skutecznie kontrolować wydatki? - nowy program edukacyjny

25 maja br. na Wydziale Nauk Humanistyczno-Społecznych WSP TWP w Olsztynie odbędą się drugie z cyklu, bezpłatne warsztaty realizowane w ramach programu pt. "Wydatki kontrolowane".

 / Fot. zdjęcie własneProgram edukacyjny pt. „Wydatki kontrolowane” jest reakcją na wzmożoną dyskusję dotyczącą przyczyn trwale postępującego zadłużenia Polaków. W otaczającej nas rzeczywistości coraz częściej spotykamy się z problemem niewydolności finansowej, w wielu przypadkach spowodowanej nieumiejętnym zarządzaniem budżetem osobistym i domowym, ale także coraz szerzej obserwowanym nadmiernym konsumpcjonizmem. Narastające zobowiązania powodują, że ludzie mają problemy z racjonalnym podejściem do własnej sytuacji finansowej i zamiast szukać odpowiednich rozwiązań, popadają w jeszcze większą „pętlę zadłużenia”.

Program „Wydatki kontrolowane” powstał z inicjatywy P.R.E.S.C.O. GROUP S.A. i ma na celu, z jednej strony edukować i uświadamiać, jak planować budżet i mądrze zarządzać środkami finansowymi, z drugiej zaś, co robić i jakie kroki podjąć w sytuacji kiedy kłopoty ze spłatą zaciągniętych zobowiązań są już faktem.

Na potrzeby programu Wyższa Szkoła Pedagogiczna TWP w Warszawie przeprowadziła badanie w pięciu polskich województwach, na temat „Wykluczenie finansowe jako skutek nieumiejętności zarządzania budżetem domowym”, które stało się ono punktem wyjścia do dalszych rozważań i podejmowanych działań w ramach programu „Wydatki kontrolowane”. Badanie wykazało, że społeczeństwo polskie potrzebuje edukacji w zakresie zarządzania budżetem gospodarstwa domowego.

Podstawą programu „Wydatki kontrolowane” są praktyczne warsztaty edukacyjne, które prowadzone będą przez ekspertów m.in. w dziedzinie zarządzania finansami, bankowości, a także socjologów i psychologów. W trakcie zajęć uczestnikom przybliżone zostaną zasady niezbędne dla umiejętnego i racjonalnego gospodarowania budżetem. Uczestnicy zdobędą nie tylko podstawową wiedzę teoretyczną, ale także pod okiem ekspertów, będą ćwiczyć praktyczne umiejętności w dziedzinie planowania wydatków, oceny własnych możliwości i potrzeb finansowych oraz nauczą się, na co zwracać uwagę przy korzystaniu z dostępnych na rynku produktów bankowych.

Adresatami warsztatów są: rodziny i osoby indywidualne szukający pomocy w poradzeniu sobie w trudnej sytuacji materialnej oraz młodzież ucząca się w szkołach średnich i studenci.Miejsce i termin warsztatów:25 maja 2013 r. – Wydział Nauk Humanistyczno-Społecznych WSP TWP w Olsztynie, ul. Sikorskiego 23 10-088 Olsztyn.

8 czerwca 2013 r. – Wydział Zamiejscowy WSP TWP w Lublinie, ul. Słowicza 3 20-336 Lublin.

Udział w zajęciach jest bezpłatny!Zgłoszenia i szczegółowe informacje dot. warsztatów:

Monika Kamińska, mbba – komunikacja w biznesie

email: m.kaminska@mbba.pl, tel.: 733 445 590

Monika Załuga, WSP TWP w Warszawie

email: m.zaluga@wsptwp.eu, tel.: 603 630 857

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.