Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12368 miejsce

Jak skutecznie zwiększyć oglądalność strony w internecie?

Sposobów na zwiększenie popularności serwisu w internecie jest wiele. Można tego dokonać w sposób odpłatny, jak również zupełnie za darmo.

Przede wszystkim należy nakreślić plan działania, w którym określa się cel do osiągnięcia. Powinna się w nim znaleźć aktualna statystyka strony tj. ta sprzed rozpoczęcia kampanii promocyjnej oraz lista miejsc w internecie, które powinno się odwiedzić, aby móc przeprowadzić swoją kampanię. Z chwilą rozpoczęcia promowania serwisu, warto co pewien czas porównywać statystykę strony w celu stwierdzenia czy podjęte wysiłki przynoszą pozytywny efekt. W zakresie statystyki powinno się uwzględnić liczbę unikalnych użytkowników odwiedzających stronę, liczbę stron odsyłających, ilość linków zwrotnych. Oczywiście, plan ten można rozbudować według własnych indywidualnych pomysłów. Wskazane atrybuty powinny stanowić podstawę w uzyskaniu informacji czy zmierzamy w dobrym kierunku czy też nie. Jeżeli działania zaplanujemy na dłuższy czasu, to bez wątpienia dobrze jest poszukać bezpłatnych rozwiązań dających możliwość przeprowadzenia kampanii promocyjnej bez nakładów finansowych. Zwłaszcza, że dzisiejszy internet daje takie szanse, toteż czemu z nich nie skorzystać.

Gdzie więc poszukiwać darmowych możliwości zwiększenia oglądalności strony? Na pewno warto rozważyć możliwość dodawania strony do darmowych katalogów stron. Katalog stron internetowych to nowoczesny instrument, który z powodzeniem może przyczynić się do zwiększenia ilości odwiedzin stron w nich zamieszczonych. Podstawowym celem działania katalogów jest szeroka promocja wartościowych stron działających w sieci. Istotne jest, aby przed dodaniem serwisu do danego katalogu dokonać kilku czynności, które w konsekwencji mogą przyczynić się do pozyskania cennego linku zwrotnego, wiodącego z katalogu wprost do promowanej strony. Trzeba przede wszystkim sprawdzić katalog www czy w jego opisie zawartym w meta tagach znajduje się opcja robots: follow. Jeżeli katalog zawiera takie oznaczenie z pewnością warto dodać do niego stronę internetową. Oznaczenie follow informuje, że roboty Google, które co jakiś czas odwiedzają każdy zindeksowany serwis będą widziały stronę dodaną do katalogu. Dzięki temu strona zamieszczona w takim katalogu będzie miała szanse na systematyczne poprawianie swojej pozycji w wyszukiwarkach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Tiesto
  • Tiesto
  • 24.06.2011 10:43

Dzięki za cenne podpowiedzi :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Piotr
  • Piotr
  • 15.06.2011 13:04

Szczerze ten artykuł nie opisuje czegoś rewolucyjnego, ale również nie opisuje metody pewnej. Dobre katalogi pojawiające się w wynikach wyszukiwania na dobrych pozycjach są przeważnie płatne i to dość drogo (pf, yp, itd).
Aby zapewnić sobie ruch polecam albo zatrudnić pozycjonera, albo zainwestować w reklamę.
Najtańszym i najlepszym sposobem są fora internetowe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

bardzo pouczające i bardzo pomocne, dziękuję!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.