Facebook Google+ Twitter

Jak smakuje Małopolska?

  • Anna K.
  • Data dodania: 2009-06-15 09:25

Czy wiesz kto zna przepis na najlepszy chleb w Małopolsce, jak się piecze obwarzanki i które Koło Gospodyń słynie z pysznych pierogów? Zdobyć tą wiedzę oraz wzbogacić ją o własne doznania smakowe można było w miniony weekend w Krakowie.

 / Fot. Anna L. KaliszewskaW dniach 13 i 14 czerwca 2009 roku w Krakowie na placu Wolnica odbyło się Święto Chleba połączone z I Półfinałem V Małopolskiego Festiwalu Smaku. Na festiwalu gościli głównie piekarze, producenci mięs i wędlin, cukiernicy, a także inni przedstawiciele branży spożywczej, promujący wyroby regionalne. Wśród wystawców można było odnaleźć między innymi firmę Herbapol, kopalnię soli w Wieliczce, małopolskie piekarnie Czekaj oraz B.A.Madej, krzeszowicką lodziarnię Melba. Dodatkowo można było nabyć regionalne pamiątki oraz otrzymać materiały promocyjne Województwa Małopolskiego. Festiwal umilały występy kapel ludowych, pokazy wypiekania chleba oraz liczne degustacje. Dla ciekawych tradycji i współczesności, o polskim chlebie opowiadał Robert Makłowicz.

Członek Zarządu Województwa Małopolskiego Wojciech Kozak dzwoni do nieobecnych laureatów. / Fot. Anna L. KaliszewskaW niedzielę popołudniu rozstrzygnięty został plebiscyt V Małopolskiego Festiwalu Smaku. Dyplomy i nagrody wręczył laureatom Członek Zarządu Województwa Małopolskiego Wojciech Kozak. Produkty oceniane były w czterech kategoriach: „Ekologiczne przysmaki”, „Tradycyjne specjały”, „Smakołyki z legendą” oraz „Jak u mamy”. Nagrodzone zostały m.in. pierogi Koła Gospodyń z Igołomii, kefir spółdzielni mleczarskiej w Skale oraz parówka cesarska, produkowana przez Masarnię Krakowską. Wśród publiczności biorącej udział w głosowaniu rozlosowane zostały pamiątkowe upominki.

Krakowskie Święto Chleba zagościło w dzielnicy Kazimierz. / Fot. Anna L. KaliszewskaKrakowski Festiwal był pierwszym z cyklu półfinałów, które będą miały miejsce przez całe wakacje w różnych częściach Małopolski. Kolejne imprezy odbędą się w Oświęcimiu, Tarnowie, Nowym Sączu, Nowym Targu i Miechowie. Wielki Finał akcji zagości ponownie w Krakowie na Placu Wolnica w ostatni weekend sierpnia. Impreza organizowana jest przez Małopolską Izbę Produktów Regionalnych, Tradycyjnych i Ekologicznych, przy współpracy z Urzędem Miasta Krakowa, Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego, Ogólnopolskim Porozumieniem Piekarzy i Cechem Rzemiosł Spożywczych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Nie pisałam zanim się nie upewniłam :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

i o to chodziło :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

a komu wręczono nagrody???? kto wygrał krakowski półfinał????

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.