Facebook Google+ Twitter

Jak sobie radzić w kuchni?

Niepełnosprawni też muszą sobie radzić w kuchni, a nie zawsze można czekać na pomoc drugiej osoby, chyba że ktoś ma pomoc 24h na dobę.

Zrobiłem krótki filmik z podpowiedzią czym można sobie ułatwić życie. Jestem w o tyle dobrej sytuacji, że podgrzewacz do wody kupili mi córka i zięć, a co do kuchenki mikrofalowej, to nie róbcie takiego błędu jak ja zrobiłem. Byłem chory, miałem i może mam Helikobakter i lekarze powiedzieli mi, że nie mogę jeść nic smażonego i odsmażanego. Kupiłem na raty kuchenkę mikrofalową - w podgrzewaniu jest super ale procenty z rat były takie same jak wartość kuchenki. Jak człowiek musi, to nawet na raty bierze, nie zawsze w życiu jest z górki.

http://www.youtube.com/watch?v=QObEMkbEgSQ

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

bopmyo
  • bopmyo
  • 13.07.2011 18:53

yQWj1M <a href="http://rbhfpjgsnokx.com/">rbhfpjgsnokx</a>, [url=http://eiocvceqcpbx.com/]eiocvceqcpbx[/url], [link=http://lhavnelftfrt.com/]lhavnelftfrt[/link], http://pqunwporgjgs.com/

Komentarz został ukrytyrozwiń
zosia
  • zosia
  • 23.02.2011 21:23

aby ziemniaka obrać jedną ręką należy go rozciąć na pół , położyć płaską częścią na desce do krojenia i małym nożykiem obierać od góry POWODZENIA

Komentarz został ukrytyrozwiń

Aha, jeszcze jedno. Mam tutaj Wideoporadnik dla niepełnosprawnych, ciekawie by było jakby każdy niepełnosprawny albo sprawny znający temat, dołączył jakąś swoją poradę. Nie jestem Alfą i Omegą, na pewno jest wiele porad z których bym skorzystał. Sam nie potrafię tego zrobić ale byłoby ciekawie jakby redakcja dodała grupę - Wideoporadnik. Moje filmiki są także w Kronikarzu i w Stremo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Tadeuszu, wszystkie moje filmiki z poradami dla niepełnosprawnych są w kategoriach - niepełnosprawni i samouczek. Jeżeli któryś filmik nie dostał się do W24 to zapraszam na You Tube tam mam swój kanał i play listę pt. DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH. Dziękuję bardzo za uznanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rewelacyjne porady! Powinien pan zbudować cała galerię filmową, być może redakcji udało by się zebrać te porady w jednym miejscu.
Jako młody chłopak poznałem sanitariuszkę z Powstania, opatrując rannego próbowała odrzucić granat, który eksplodował i urwał jej obydwie ręce ponad łokciem. Byłem pełen podziwu, wręcz fascynacji dla jej sprawności. Ta pani pisał na maszynie i potrafiła wyszywać (sic!). Robi pan dobra robotem tak trzymać !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zuziu, problem jest do rozwiązania ale nie wiem jak to pokazać. W materiale o mierzeniu ciśnienia pokazywałem jak nakładać opaskę na rękę, napisałem że trzeba trochę pomóc sobie drugą ręką, a pan Wojtek zwrócił mi uwagę i miał całkowitą rację - jak to pomóc drugą skoro poradnik jest dla jednorękich? Drugą rękę to ja mam, tylko że druga jest niewładna i mało kiedy uda mi się jej użyć bez kontuzji dlatego napisałem do pana Wojtka że nie będę z siebie robił cyrkowca i nie pokażę że pomagam sobie często nogami. Zuziu i inni niepełnosprawni, są rzeczy których nie da się zrobić tylko rękami dlatego próbujcie pomagać sobie nogami, w domowej ciszy to żaden obciach - POWODZENIA przy pracy nogami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja jako osoba niepełnosprawna w kuchni radzę sobie nawet całkiem nieźle. Ale mam jeden bardzo prozaiczny i może śmieszny problem....obieranie ziemniaków. Nie bardzo wiem jak go rozwiązać...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.