Facebook Google+ Twitter

Jak spędzą święta przyszłoroczni maturzyści?

Święta zbliżają się coraz szybciej. Większość z nas spędzi je z rodziną. Jak będą wyglądać święta u przyszłorocznych maturzystów? Postanowiłem o to zapytać kilku z nich.

Fot. AKPAŚwięta to czas, w którym spotykamy się z rodziną i najbliższymi. Mają być one czasem refleksji i nabrania sił na nadchodzący nowy rok. Jak spędzą te święta i wolny czas, aż do nowego roku maturzyści?

Każdemu z przyszłorocznych maturzystów zadałem identyczne cztery pytania:

1. Jak zamierzasz spędzić tegoroczne święta?

2. Czy zbliżająca się matura spowoduje, że święta te będą różnić się od poprzednich?

3. Czy wiesz już, co ewentualnie powinieneś nadrobić z przedmiotów maturalnych?

4. Ile czasu zamierzasz poświęcić podczas świąt na naukę do matury?


Adrian Blondzik (III LO im.Stefana Batorego w Chorzowie, lat 18)


1. Tegoroczne święta spędzę bardzo podobnie jak poprzednie, ale czas między nimi, a sylwestrem zamierzam poświęcić nauce. Jeżeli znajdę chwilę podczas tych trzech dni, to bardzo możliwe, że zamiast przed telewizorem, czas spędzę przed książką.


2. Tak jak już wcześniej powiedziałem zbliżająca się matura nie zmieni aż tak bardzo mojego podejścia do tegorocznych świąt, ale wiadome jest, że ma się coś w sobie i myśli się o maturze. Wszyscy też dodatkowo o niej przypominają, m.in. przez życzenia.


3. Na pewno będzie to historia, którą muszę nieustannie powtarzać, ale także język polski, z którego przeczytam kilka lektur.


4. Tego jeszcze dokładnie nie wiem, ale w czasie poświątecznym będzie to zapewne kilka godzin dziennie. Podczas samych świąt na naukę poświęcę godzinkę lub dwie.


Monika Gapińska (Zespół Szkół Komunikacyjnych i Ekonomicznych w Katowicach, lat 19)


1. Tegoroczne święta, jak co roku zamierzam spędzić przede wszystkim z rodziną. Jest to czas, w którym wszyscy powinni być razem. W święta każdy powinien sobie wybaczać i mam nadzieję, że spędzę te święta w miłym klimacie.


2. Nie - matura nic nie zmieni. Ja oddzielam święta od matury, ale na pewno będę o niej myślała. Podczas tych świąt skupię się bardziej na rodzinie.


3. Wiem, że na pewno muszę nadrobić swój dodatkowy przedmiot, ponieważ na próbnej maturze nie wypadł mi zbyt dobrze.


4. Po drugim dniu świąt zabiorę się do powtórek na maturę i do zrobienia pracy z polskiego. Mam nadzieję, że zrealizuję swoje założenia dotyczące nauki.


Jakub Kwaśnik ( VII LO w Krakowie, lat 18)


1.Tegoroczne święta, podobnie jak wszystkie poprzednie, mają być dla mnie chwilą oddechu. Chcę je spędzić spokojnie w gronie rodzinnym i odpocząć od codziennych stresów związanych ze szkołą. Trzecia klasa liceum to jedna wielka nerwówka - deklaracje, próbne egzaminy, przygotowania do studniówki i w końcu najważniejsze - matura. W święta można trochę "odżyć". Oczywiście zamierzam poświęcić trochę czasu na naukę, jednak już po świętach -  te kilka dni przed sylwestrem.


2. Myślę, że nie. Święta to czas, kiedy trzeba skoncentrować sie na innych sprawach niż nauka. Są ważniejsze wartości w życiu - szczęście rodzinne, miłość...W święta chcę poświęcić czas rodzinie, spotkać sie z bliskimi, porozmawiać, pośpiewać kolędy itd.


3. Zamierzam powtórzyć materiał, który przypominamy sobie na fakultetach (starożytność, średniowiecze). 28 grudnia nawet specjalnie spotykamy się w szkole na kilka godzin z naszą panią profesor z historii , by przypomnieć trochę materiału. Co do pozostałych przedmiotów maturalnych - będę "kuł" wos. Uzbroiłem się w kilka książek typu repetytorium i vademecum i faktycznie planuję powtórzyć pewną partię materiału. Następnym czasem powtórki będą pewnie ferie.


4. Podczas świąt - ani minuty. Po świętach - przypuszczam, że zarwę całe 2-3 dni i powtórzę historię i trochę materiału z wos-u.

Kamil Bielski (III LO im.Stefana Batorego w Chorzowie, lat 18)

1. Tegoroczne święta zamierzam spędzić w gronie rodzinnym. Dodatkową atrakcją jest to, że będą to moje pierwsze święta bożonarodzeniowe spędzone poza Chorzowem w nowym domu niedaleko Limanowej. Góry, spokój i przebywanie z dala od miasta powodują, że można naprawdę odpocząć i spędzić święta wgłębiając się w nie bardziej, bez skomercjalizowanych "gniotów"

 

2. Niespecjalnie - same święta będą odskocznią od szkoły, ale przerwa między zakończeniem świąt, a sylwestrem będzie wypełniona nauką. Nie będę przygotowywał się do matury, ale do olimpiad(zaczynają się na początku stycznia). Maturę zostawiam sobie na ferie zimowe.

 

3. Nauka do olimpiady łączy się oczywiście z nauką do matury, choć wygląda to trochę inaczej. Ucząc się do olimpiady z historii będę przygotowywał się również po części do egzaminów w maju. Historia to główny cel, a że jest jej sporo, jest też co robić.

 

4. Przerwę między zakończeniem świąt, a sylwestrem.

 

Justyna Barańska (III LO im.Stefana Batorego w Chorzowie, lat 18)

1. Jak co roku święta będę spędzała z rodziną. Po zakończeniu wszystkiego co związane ze świętami zamierzam się spotkać ze znajomymi.

 

2. Święta na pewno nie będą się różnić - w końcu matura za wiele miesięcy, a czas wolny się przyda każdemu. Nie będę myślała o maturze podczas świąt!

 

3. Zdaję sobie sprawę z tego, co powinnam nadrobić - polski, historię, nie wspominając o wos-ie, ale nie w czasie świąt.

 

4. Nie będę się uczyć tak jak już wspomniałam w czasie świąt do matury. Przeczytam tylko lektury, które będziemy omawiać po świętach. Taki mam plan, ale co z tego wyjdzie zobaczymy w styczniu.

 

Każdy spośród zapytanych przeze mnie maturzystów chce spędzić święta w gronie rodziny. Jednak większość z nich wolne (27-31 grudnia) zamierza poświęcić na naukę. Życzymy im z okazji nadchodzących świąt wszystkiego najlepszego i oczywiście zdanego egzaminu dojrzałości w przyszłym roku.

 

 

 

 

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.