Facebook Google+ Twitter

Jak spędzić majówkę?

W tym roku majowy długi weekend nie wypada w kalendarzu najlepiej. Ale za to, biorąc tylko 3 dni urlopu, można cieszyć się aż dziewięciodniowym wypoczynkiem. Jak spędzić ten czas?

Kilka dodatkowych wolnych dni w roku cieszy wszystkich - i młodych, i starszych. Uczniowie odpoczywają od szkoły, zatrudnieni mają chwilę wytchnienia od zawodowych obowiązków.

Jak spędzić ten czas?

Nie każdy może i chce wyjechać poza miejsce zamieszkania na kilka dni. Nie warto jednak zostawać w domu, zwłaszcza, gdy pogoda będzie ładna.
Ciekawym pomysłem są jednodniowe wycieczki za miasto - do lasu, na łąkę, czy nad jezioro. Co prawda, może nie być jeszcze na tyle ciepło, by zażywać kąpieli, ale sama zmiana otoczenia, choćby chwilowa, wyjdzie każdemu na zdrowie!

W lesie czy na łące można urządzić piknik. Zrobienie kilku przekąsek przed wyjazdem nie zajmie wiele czasu, ani nie pochłonie dużych kwot pieniężnych.

A posiłek na łonie natury spodoba się zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Warto też spacerować! Mieszkając w dużym mieście, ciężko jest czasem zwiedzić wszystkie atrakcje i zabytki.

W internecie można znaleźć wiele nieznanych tras turystycznych - dłuższych i krótszych. Pamiętając o dwóch świętach państwowych, jakie obchodzimy podczas długiego weekendu, warto znaleźć miejsca, które się do nich odnoszą - tablice pamiątkowe, miejsca, w których urządzane były pochody. Wiele muzeów oferuje też tematyczne wystawy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

zapytajajka
  • zapytajajka
  • 03.08.2012 14:13

walin - na pojezierzu brodnickim jest przepięknie, mogę uczciwie polecić :) o głęboczku też się już naczytałam i strasznego smaka mi narobili na tę swoją winoterapię, trzeba wypróbować :D

Komentarz został ukrytyrozwiń
walin
  • walin
  • 23.04.2012 13:43

Ja zamierzam właśnie tak postąpić i wziąć 3 dni urlopu i mieć cały tydzień wolnego :D Może się uda :) Jeśli tak to chcę wyjechać do Głęboczka i zregenerować tam swoje siły i skosztować dobrego wina :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.