Facebook Google+ Twitter

Jak spędzić urlop, nie będąc na urlopie i na tym zarobić?

Oryginalny sposób organizowania sobie wczasów wymyślili pracownicy tarnowskiej spółki kolejowej. Nie wyjeżdżali na wczasy i na tym zarabiali. Oszukiwana była spółka kolejowa. Teraz pomysłowym Dobromirom z PKP grozi od 5 do 8 lat więzienia.

Jeden z kierowników w sekcji PKP Cargo w Jaśle z siedzibą w Tarnowie, 42-letni Jacek P. oraz pracownik Zakładu Linii Kolejowych w Rzeszowie, Daniel J., a także księgowa w centrali tarnowskiej spółki kolejowej wyłudzili w sumie z funduszu socjalnego około 100 tys. złotych.

Pracownicy PKP oraz członkowie ich rodzin mają prawo otrzymać dofinansowanie do wczasów w wysokości do 80 procent faktycznych kosztów. Oszuści przedstawiali fałszywe faktury i rachunki, które miały świadczyć o tym, że w sumie ponad 20 osób wydawało pieniądze na wakacje. Jacek P. otrzymywał 30 procent wyłudzonej sumy, resztę zatrzymywali fikcyjni urlopowicze. Fałszywe rachunki wystawiały biura turystyczne w Krośnie oraz bieszczadzkie gospodarstwa agroturystyczne. Księgowa za szybkie załatwianie wypłat otrzymywała każdorazowo 100 zł.

Szajka oszukiwała PKP przez 3 lata. Głównym oskarżonym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Księgowa z Tarnowa może za kratkami spędzić nawet 5 lat. Kara więzienia grozi także właścicielom biur turystycznych i gospodarstw agroturystycznych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Nie oni pierwsi i nie ostatni. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.