Facebook Google+ Twitter

Jak spędzić weekend w stolicy? Podpowiadamy

Weekend coraz bliżej a Ty wciąż nie masz pomysłu jak go spędzić? Ogromna liczba imprez powoduje, że nie wiesz co wybrać?! Postanowiliśmy trochę pomóc i wybraliśmy kilka miejsc, gdzie można ciekawie spędzić czas i dobrze się zabawić. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

 / Fot. Teatr PoloniaPiątek warto rozpocząć w klimatach rockowo-bluesowych, które oferuje nam Teatr Polonia ze swoim recitalem "JANGAJAN - Hej Joe!". Widowisko to jest czymś pomiędzy teatrem muzycznym a monodramem. Całość kręci się wokół jednego bohatera (JangaJan Tomaszewski) i jego gitary. Problematyka sztuki dotyka problemów egzystencjalnych, bohater opowiada nam o otaczającej go rzeczywistości, o miłości i sztuce. JangaJan Tomaszewski zastanawia się nad sensem życia i nad dążeniem do bycia lepszym człowiekiem. Rozważania zawarte są w formie monologów, które przeplatane są utworami o charakterze rockowo-bluesowym.

Na scenie, obok JangaJana Tomaszewskiego zobaczymy: Adama Lewandowskiego - cajon, Pawła Stankiewicza - gitara i Wiesława Sałatę - gitara basowa. Opiekunem artystycznym jest Maciej Wojtyszko.

"JANGAJAN - Hej Joe!" można zobaczyć o godzinie 17 w warszawskim Teatrze Polonia, wstęp wolny.

Jeśli nie jesteś fanem teatru proponujemy "Białołęckie Lato Filmowe” - klasyka kinematografii polskiej i światowej. Również w piątek, o godzinie 21.45 rozpocznie się seans filmu pt. "Papryka, sex i rock'n'roll".

Film ukazuje historię Mikiego, który w połowie lat 60. wraca razem z rodzicami na Węgry, gdzie panuje komunizm. Dla chłopaka, który większość życia spędził w Stanach Zjednoczonych życie pod kontrolą władz oznacza początek dramatu. Jego dawni przyjaciele są oczarowani jego obecnym wyglądem, hawajską koszulą, idealnie wystylizowanymi włosami oraz bogatą kolekcją winylowych płyt Buddy’ego Holly. Jedyną osobą, która podchodzi do niego z dystansem jest jego miłość z dzieciństwa i lokalny macho Röné. Ale to nie koniec. Jego muzyka oraz taniec porywa tłumy nastolatków, co nie podoba się lokalnym władzom, które postanawiają ograniczyć wpływ Mikiego na innych. Główny bohater musi odejść od swoich zasad i podporządkować się nowym. Postanawia wystąpić w lokalnym Talent show, resztę zobaczcie sami.

Pokaz filmu odbędzie się w Parku Henrykowskim, przy ul. Klasyków (róg Modlińskiej), wstęp wolny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 17.08.2010 13:40

Czy możesz więcej pisać o bezpłatnych imprezach?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gwoli ścisłości, to nie kolejna edycja FFF, ale rozgrzewka przed tym festiwalem, trzyzespołowy koncert! Sam Free Form Festival dopiero w październiku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.