Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3801 miejsce

Jak sprawdzić czy lek jest refundowany? Skorzystaj z wyszukiwarek

Minister Arłukowicz ogłosił nowy wykaz leków refundowanych, który wszedł w życie w lipcu tego roku. Gdzie i w jaki sposób szukać informacji o lekach i ich tańszych zamiennikach?

 / Fot. wikimedia Creative Commons 3.0/WurfelOd 1 lipca weszła w życie nowa lista leków refundowanych, znacznie różniąca się od dotychczasowego wykazu. Jak wiadomo każde zmiany wprowadzają zamieszanie i chaos, a zwłaszcza jeśli dotyczą całego społeczeństwa, bo przecież chodzi tu o zdrowie, a dokładniej o jego cenę.

Każdemu z nas zdarzyło lub zdarzy się być pacjentem i dostać do ręki po odbytej wizycie lekarskiej plik recept do wykupienia. Zmieniają się czasy, zmieniają zasady wypisywania recept i zmieniają się jak w kalejdoskopie ceny leków. Każdy pacjent powinien mieć komfort wyboru leku najbardziej dla siebie dostępnego cenowo.

Dlatego warto byłoby wiedzieć ile będziemy musieli zapłacić za lek zanim udamy się do lekarza. Do tej pory niekoniecznie było to jasne. Mało tego, sami lekarze też nie muszą znać cen leków, ani stopnia ich refundacji, zwłaszcza jeśli zmiany cen będą następować tak szybko jak obecnie. Zanim lekarze zaopatrzą się w najnowsze książki z wykazem leków refundowanych i opanują nowe zasady, będą mogli skorzystać z takiej listy online.

W sieci pojawiły się pomocne witryny, gdzie nie tylko lekarz, ale przede wszystkim pacjent może sprawdzić czy lek, który zażywa posiada refundację, czy też nie. Na stronie Refundowaneleki.pl każdy będzie mógł sprawdzić czy farmaceutyk, którego potrzebuje jest refundowany, a także czy posiada inne tańsze zamienniki, by ewentualnie zasugerować je lekarzowi.

Wyszukiwarka leków na stronie jest praktyczna, łatwa w obsłudze, a co najważniejsze aktualna i dostępna dla każdego. Po wpisaniu leku pacjent dowie się ile kosztuje dany medykament, pod jaką postacią jest dostępny i w jakich opakowaniach. Dlatego warto skorzystać z tego praktycznego narzędzia.

Podobną funkcję posiada wyszukiwarka na stronie Leki refundowane.com. Ponadto listę leków refundowanych można znaleźć na stronie Ministerstwa Zdrowia i wielu innych stronach farmaceutycznych i związanych ze zdrowiem.

Warto zajrzeć na tego typu strony by znaleźć szczegółowe informacje na temat interesujących nas leków, zanim specjalista przepisze nam jeden z najdroższych specyfików.


Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

voro
  • voro
  • 23.07.2012 13:46

www.refundowaneleki.pl - polecam, sam korzystam, świetna i rzetelna wyszukiwarka leków refundowanych

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kasia Olejnik
  • Kasia Olejnik
  • 10.07.2012 14:24

Bardzo ciekawy artykuł. Warto uświadamiać ludzi, bo wiele osób nie wie, że może skorzystać z tańszego zamiennika. Ja korzystam z wyszukiwarki leków na stronie www.leki.egabinet.pl Jest aktualna i są podane zamienniki. Polecam :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jolka
  • Jolka
  • 08.07.2012 19:47

Każda apteka ma aktualny wykaz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jagoda, przykre to i niestety od nas niezależne. Wiele innych leków powinno się znaleźć na tej liście,ale próżno ich wypatrywać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Za materiał 5 :)
Nie pocieszyłaś mnie Ela, dalej na liście nie ma mojej insuliny :-(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.