Facebook Google+ Twitter

Jak sprzedać mieszkanie w kryzysie?

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-11-10 13:34

Sprzedaż mieszkania lub domu to jedna z najpoważniejszych i najbardziej stresujących transakcji w życiu każdego człowieka. W czasie słabszej koniunktury jest jeszcze trudniej. Co zrobić, aby sprzedać nieruchomość szybko i skutecznie?

 / Fot. dsSprzedaż mieszkania lub domu to jedna z najpoważniejszych i najbardziej stresujących transakcji w życiu każdego człowieka. W czasie słabszej koniunktury jest jeszcze trudniej. Co zrobić, aby sprzedać nieruchomość szybko i skutecznie? Przede wszystkim do sprzedaży należy się przygotować.

Poniżej przedstawię kilka zasad, których musisz przestrzegać, aby sprzedać nieruchomość skutecznie - szybko i w rynkowej cenie.

Załataj dziurę w ścianie i wymień spalone żarówki. W momencie wystawienia nieruchomości do sprzedaży, wszystko powinno być w niej naprawione. Ten proces może zająć kilka dni, ale lepiej naprawić cieknące krany, zatkać dziury w ścianach czy zmienić żarówki.

 / Fot. dsBezpośrednie otoczenie Twojej nieruchomości wpływa na oczekiwania klienta jeszcze zanim wejdzie do Ciebie. Zastanów się nad zainstalowaniem atrakcyjnego zewnętrznego oświetlenia. Skoś trawniki, zgrab liście, odśnież podjazd. Jeżeli na klatce schodowej są przepalone żarówki, wymuś na dozorcy ich wymianę, lub wymień je samemu. Jeżeli winda nie działa - wymuś jej naprawę. Jeżeli na korytarzu jest stare graffiti - kup farbę. Wydasz 200 zł, spółdzielnia mieszkaniowa odnowi korytarz, a Twoja nieruchomość zyska w oczach klienta co najmniej kilka tysięcy.

Potencjalny kupiec ma wyobrażać sobie, jakby był u siebie. Nie uda się to, gdy będzie oglądał zdjęcia Twojej rodziny na Krupówkach lub stare numery "Wysokich Obcasów". Twój gust związany z literaturą lub strojami może wpłynąć na decyzję związaną z zakupem nieruchomości.

Posprzątaj wszystkie stoły, stoliki nocne, lady, biurka. Jest jedna rzecz, która może na nich pozostać - wazon z kwiatami lub kwiatek doniczkowy. Spraw, aby z wizytą w Twoim mieszkaniu wiązały się klientowi jak najlepsze, rodzinne skojarzenia. Przeprowadź test czystości swojej nieruchomości. Powinna pachnieć świeżo i czysto. Nic tak nie zniechęca potencjalnego kupca jak zapach stęchlizny lub jeszcze czegoś gorszego.

Większość ludzi jest przyzwyczajona do zapachów swojego mieszkania/domu i nie zauważa, że mogą one przeszkadzać gościom. Opróżnij kosze na śmieci, wypierz brudne ubrania, przetrzyj drewniane meble środkiem typu Pronto, a podłogi umyj z użyciem pachnącego środka czyszczącego (o zapachu typowym - nie eksperymentuj).

Nie pozwól aby potencjalny klient pomyślał, że skoro nie umiesz utrzymać porządku na co dzień, na pewno nie dbasz też o mieszkanie. Bałagan w kuchni tworzy bardzo niekorzystny obraz właściciela nieruchomości. Brudne naczynia w zlewie - zawsze robią „odpowiednie” wrażenie. Wyczyść i wytrzyj do sucha umywalkę, lustro i wannę / prysznic.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Bartek
  • Bartek
  • 19.07.2011 21:40

Są też firmy, które zajmują się profesjonalnie przygotowaniem mieszkania na sprzedaż. O tym, że trzeba wymyć podłogi i okna, odgracić pokój i posprzątać w kuchni wie każdy. A tu chodzi o przemyślane zaaranżowanie i zmiany, które wywrą bardzo dobre wrażenie. Ja znam www.homestagingstudio.pl i faktycznie, nie tylko mieli lepsze pomysły niż ja, ale też były tanie i proste w realizacji. Polecam

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zygmunt Kowal
  • Zygmunt Kowal
  • 18.05.2011 23:40

Beznadziejny artykuł, autor chyba chciał zaistnieć. Zero konkretów, informacje o których wie nawet dziecko z podstawówki. Tragedia!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tam link nie działa - tutaj poprawny www.activestate.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak, trzeba pamiętać aby mieszkanie było jak najbardziej neutralne ! Jak najmniej prywatnych rzeczy oraz gratów. Przy przyjmowaniu gości musi być czysto i świeżo. Ja korzystałem z usług Activ Estate (to nie jest pośrednik - adres to chyba www.activestate.pl) i szczerze polecam jeśli decydujesz się sprzedawać bezpośrednio. Uzyskanie satysfakcjonującej ceny okazało się nie takie trudne jak mi się wydawało :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

interesujące wskazówki

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.