Facebook Google+ Twitter

Jak sprzedawać ekologiczną żywność?

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-09-26 14:48

Na całym świecie, a szczególnie w Unii Europejskiej, konsumenci skłaniają się do zakupu ekologicznej żywności i napojów. Są oni docelowym ogniwem w ekorolniczym łańcuchu produkcji żywności.

Rolnictwo ekologiczne przywiązuje wielką wagę do dostarczania produktów żywnościowych o wysokiej jakości, świeżych, bez konserwantów, barwników, polepszaczy smaku, czy pozostałości nawozów sztucznych, tak, by spełnić oczekiwania konsumentów.

Oczywiście, taka żywność powinna być produkowana w sposób etyczny, z poszanowaniem przyrody i zasad zrównoważonego rolnictwa przy zapewnieniu dobrostanu zwierząt. Jakakolwiek jest tego przyczyna: poszukiwanie pełnego smaku i autentyczności, czy troska o ochronę środowiska, zasobów naturalnych, dobrostan zwierząt i chęć wspierania wiejskich społeczności, statystyki dowodzą, że ekorolnicza konsumpcja, podgrzewana doborem odpowiednich metod sprzedaży, rośnie. Daleko nam jednak do prawdziwych europejskich Ekoliderów w dziedzinie handlu ekożywnością.

Okazją, aby poprawić wiedzę na temat komunikacji w ekobiznesie, będzie cykl seminariów w ramach Bio Biznes Forum, panelu organizowanego podczas październikowych targów Natura Food 2011.

Uczestnicy uzyskają praktyczne porady, jak zwiększyć sprzedaż bioproduktów w swoim sklepie, jak profesjonalnie obsługiwać klienta, jak wykorzystać e–marketing i social media w promocji własnej marki czy sklepu.

Dobór odpowiednich technik sprzedaży, wykorzystanie do tego celu zasobu nowoczesnych mediów czy już posiadanych narzędzi, to tylko niektóre z licznych tematów seminariów BioBiznes Forum, które z pewnością zainteresują dużą część polskich firm dystrybucyjnych i przedstawicieli detalicznych sieci sprzedaży.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.