Facebook Google+ Twitter

Jak stać się wrogiem w internecie?

Żartobliwa prowokacja w formie listu do Ruchu Palikota wywołała prawdziwą burzę emocji. Widać, że chodzenie ze świńskim ryjem czy wymachiwanie penisem jest fajne, bo robi to Palikot. Jednak ręka podniesiona na wodza zostanie odrąbana.

Internet jest wspaniałym medium do wyrażania swych myśli, prezentowania poglądów, czerpania informacji oraz rozrywki. Można jednak łatwo narazić się pewnej części społeczności internetowej, a anonimowość powoduje, że ludzie nie zgadzający się z twymi myślami, nie używają argumentów merytorycznych, a starają się jedynie zmieszać cię z błotem.

W ostatnim czasie napisałem coś w rodzaju listu, który mam niby skierować do Klubu Parlamentarnego Ruchu Palikota po jego ukonstytuowaniu się. W pierwszej części listu zawarta jest propozycja połączenia ZUS i KRUS.
Propozycja została poparta obliczeniami i zakończona kompromisowym pomysłem.

Drugi punkt tego listu to już była czysta prowokacja wobec tej nowej formacji.
Zwróciłem się do członków Ruchu Palikota, by zgodnie ze swą sztandarową propozycją walki o świeckość państwa, nie skupiali się tylko na boju o ściągnięcie krzyża w Sejmie, ale zajęli się również uwolnieniem strefy dróg publicznych od symboli religijnych. Zaproponowałem, aby usunąć z dróg znak drogowy G3, który nosi nazwę Krzyż św. Andrzeja. Znak ten jest odwzorowaniem krzyża, na którym został ukrzyżowany św. Andrzej w 70 roku naszej ery w Grecji.

Ten punkt miał na celu ukazać moją niezgodę wobec rozpoczynania wojny o symbole religijne, które są jedynym, jak na ten czas, przejawem aktywności tej formacji.

Informację tę podało Radio Zet i kilka popularnych portali internetowych. I jak to zwykle bywa, wieść ta została skrócona tylko do drugiej części o usunięciu krzyży z dróg. Rozgorzała prawdziwa bitwa na forach internetowych. Z początku myślano, że jestem zapleczem Palikota i to jest prawdziwy apel.
Musiałem podać link do strony internetowej, gdzie umieszczony był cały tekst listu. Wtedy odezwali się zwolennicy RP i tu już śmiesznie przestaje być. Zacząłem otrzymywać wiadomości SMS i maile z mało wyszukanymi zdaniami.

Groźby, że pożałuję tej "katolowej" prowokacji, "uważajcie na PJN-owską świnię", jeszcze dało się wytrzymać. Dyskusje internetowe pełne są takich odważnych uwag pisanych pod pseudonimem. Działając tyle lat przyzwyczaiłem się już do takich rzeczy. Jednak list o tym, że patrząc na moją mordę chce się natychmiast wprowadzić przepis o eutanazji, już mnie troszkę zdenerwował. Jednak największym rozczarowaniem było to, że czepiano się tego, kto to napisał.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Widać miałem rację pisząc w jednym z komentarzy ,, poprawność polityczna i wolność słowa jest dozwolona tylko wtedy kiedy krytykuje się tzw konserwatywne podejście do rzeczywistości jednak jeżeli skrytykować lub choćby próbować ośmieszyć poglądy postępowców , wtedy wychodzi cała postępowość TYLKO ONI MAJĄ RACJE krytykanci,, P O S T Ę P U ,, do łagrów .Historia zwłaszcza uczona 50 lat daje rezultaty

Komentarz został ukrytyrozwiń
Waldemar Janeda
  • Waldemar Janeda
  • 20.10.2011 18:38

@ Katarzyna Pokrzywa. Zachęcam Panią do zapoznania się z całością listu ( link na końcu artykułu ), jest tam podany pomysl jak połączyć KRUS i ZUS problem jest taki, że to był wyraźny postulat Ruchu Palikota. Z tym pomysłem można się zgadzać lub nie, ale ma jedną przewagę ON ISTNIEJE. Wczoraj rozmawiałem telefonicznie z dziennikarzem ogólnopolskiej gazety, który usiłował się dowiedzieć czegoś na ten temat od polityków RP i... plaża zero pomysłu. Wydaje mi się, że z państwem świeckim w wydaniu Palikota jest jak z Hiszpanią Zapatero. Wszystko udało sie osiągnąć pełna wolność od " jarzma kościelnego " i bliski krach gospodarczy wysokie bezrobocie, a wśród młodzieży 50 %. co do Młodzieży Wszechpolskiej to taki troszkę nietrafiony argument. Jest mi bardzo daleko do tej formacji. Nigdy nie pisałem w piśmie Ozon i nie zarabiałem na sprzedazy znaku o zakazie pewnej czynności.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Napisał pan list z intencją sprowokowania czytelnika. Otrzymał pan taką odpowiedź, jakiej się można było spodziewać. Gdybym ja zaczęła wypisywać bzdury na temat kwestii ważnych dla np. Młodzieży Wszechpolskiej, też zostałabym zmieszana z błotem.
Dał się pan urazić tzw. trollom internetowym i próbuje pan przełożyć wypowiedzi anonimowych osób na całą partię. Rozumiem, że nie podziela pan idei państwa świeckiego, ale proszę wysuwać argumenty, a nie grać na ludzkich emocjach.

Jeżeli nie podoba się panu któryś ze znaków drogowych, to proszę zgłosić tę kwestię do odpowiedniego Ministerstwa.

Rozumiem, że teraz cała Polska uważa, że pan Palikot powinien w przeciągu dwóch tygodni zrealizować WSZYSTKIE swoje założenia programowe, ale świadczy to tylko i wyłącznie o braku poczucia realizmu.
Partia rządząca do tej pory nie spełniła wszystkich swoich obietnic, a działa już cztery lata. Myślenie, że RPP (który nie jest większością w Sejmie) jest w stanie to zrobić w tydzień jest równoznaczne z uważaniem jego członków za przynajmniej cudotwórców.

Pokazuje to oczywiście, jak wielką ufność się w tych ludziach pokłada, ale myślmy realistycznie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Waldemar Janeda
  • Waldemar Janeda
  • 20.10.2011 15:16

@ Katarzyna Pokrzywa. Troszkę pokrętna interpretacja. Tak jak pisałem pismo zostało napisane na firmówce z nadrukiem Krajowe Forum Bezrobotnych i to rozjuszyło zwolenników Palikota co własnie pokazalo ich prawdziwe " lewicowe oblicze " przecież można było mnie skrytykować żem głupi itp, ale życzenia eutanazji z powodu zabrania głosu przez organizację bezrobotnych, bo to kasta, która nie ma prawa głosu to dziwne. Ja sam pracuję, a stowarzyszenie to ( przepraszam za wielkie słowo ) moje powolanie i hobby. Moim celem było ośmieszenie walki z krzyżem w sejmie jako jedynej dotąd inicjatywy zgłaszanej przez tą grupę i to się powiodlo. wcale się nie użalam, a już w szczególności nad sobą wiele potrafię znieść, a to że Mesjasze Lewicy pokazali swe prawdziwe oblicze powinno dać ludziom do myślenia. to wszystko.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czyli... o ile dobrze zrozumiałam... poczuł się pan urażony faktem, że nikt nie wiedział o tym, że jest pan bezrobotnym i skrytykowali pana pomysł usunięcia jednego ze znaków drogowych, ponieważ przypomina on panu znak pewnego świętego...

I napisał pan o tym "artykuł"...

Na przyszłość proszę pamiętać, że prowokatorzy muszą się liczyć z tym, iż ich prowokacja nie wszystkim przypadnie do gustu. Jedni się uśmiechną z politowaniem i zignorują, a inni odpowiedzą inwektywami. Należy to znieść jak mężczyzna i nie żalić się gdzie tylko popadnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Wiktor
  • Wiktor
  • 20.10.2011 12:47

Wygląda na to, że Ruch Palikota to szowinistyczna organizacja w odniesieniu do innych grup społecznych. A to się porobiło...tfu!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kitol
  • Kitol
  • 20.10.2011 11:33

> Żartobliwa prowokacja w formie listu do Ruchu Palikota wywołała prawdziwą burzę emocji.

A może pan konkretnie przytoczyć ten list albo linkiem wskazać miejsce? Bo chyba nie chodzi panu o swoje zaczepne uwagi na Facebookowym prafilu RPP, na którym wypowiadać się mogą dosłownie wszyscy? Reasumując - tendencyjna relacja jednej strony, prubująca na podstawie czyichś indywidulanych odpowiedzi na (jak sam autor zaznacza) prowokacje wyrobić fałszywy obraz całego ugrupowania. Analogicznie to tak jakby pan chciałobraz PiSu odmalować na podstawie indywidualnych odpowiedzi jego zwolenników (chocby obecnych na W24) np. broniących krzyża pod pałacem prezydenckim...

Komentarz został ukrytyrozwiń
er
  • er
  • 20.10.2011 09:53

prowokacja czy nie,sympatycy Ruchu Palikota odczytują takie-i podobne teksty-jako kolejny element dezawuujący ich działania.Rzeczą zastanawiającą jest fakt,że wielu dziennikarzy i publicystów związanymi-co ciekawe- z różnymi formacjami politycznymi,w sposób permanentny dezawuuje działania Ruchu stosując,prostą,aczkolwiek skuteczną metodę nadinterpretacji postulatów tej partii.
Czy reakcja środowiska zwolenników Palikota jest adekwatna do takich i podobnych tekstów?jeżeli ktoś posuwa się do prowokacji musi liczyć się z każda różnymi formami reakcji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.