Facebook Google+ Twitter

Jak student może dorobić w wakacje? Zostać statystą w serialach

Wakacje to świetny czas dla młodych ludzi, aby dorobić do kieszonkowego. I wcale nie potrzeba dobrego CV. Chciałabym opowiedzieć o swoim doświadczeniu, czyli jak zostałam statystką w serialach i reklamach.

 / Fot. upyernoz, licencja CC 2.0Skąd pomysł na statystowanie?

To już moja tradycja, choć podejrzewam, że nie tylko moja. Od kilku lat w każde wakacje pracuję, aby wypełnić zazwyczaj pusty studencki portfel. W tym roku wyjątkowo ciężko znaleźć pracę, co z pewnością jest oznaką kryzysu.

W tym roku mierzyłam wyżej, bo praca w call center, którą większość z nas zna, czy inna fizyczna, jednak nie jest tym, co chciałabym robić przez resztę życia.

Stworzywszy idealne - ale tylko moim zdaniem - CV, zaczęłam szukać ogłoszeń i odpowiadać na nie. Podejrzewam, że odezwałam się do około 200 pracodawców, a może więcej - w każdym razie moje poszukiwania trwały miesiąc. Standardowo już miałabym jakąś pracę, jednak nie tym razem.

Czytaj także: Student w wielkim mieście 2012. WF na studiach. Jakie zajęcia wybrać?

Dlaczego moje CV nie spodobało się pracodawcom? Bo wypełniłam je przede wszystkim tym, co jest dla mnie cenne - studiuję dwa kierunki dziennie, byłam tu i tam za granicą na warsztatach po angielsku, zdobyłam praktyczne doświadczenie jako dziennikarka tutaj.

Na to CV odezwała się słownie jedna (sic! na 200 wysłanych CV) instytucja. Agencja PR z Pruszkowa zaproponowała mi 3-miesięczny staż (bezpłatny!) z możliwością późniejszego zatrudnienia. Niestety, musiałam odmówić, gdyż: po pierwsze zbyt daleko od mojego miejsca zamieszkania, po drugie na krócej niż 3 miesiące nie chciano mnie zatrudnić, a jednak od połowy września 2012 do lutego 2013 przebywam za granicą i po trzecie - ja chciałam coś zarobić. Ach, no tak - zaczęłabym zarabiać, ale... za 3 miesiące. I to wcale nie byłoby pewne.

Zrezygnowana dalej szukałam. Telefon milczał, w skrzynce mailowej brak nowych wiadomości.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Kamil Zduński
  • Kamil Zduński
  • 29.08.2012 14:34

Statystowałem w kilku serialach i filmach i jest to ciężki kawałek chleba.
W Polsce ten typ pracy jest niedoceniany, niestety. A tak naprawdę bez statystów mało który film by powstał.
Trzeba uważać na agencje bo lubią oszukiwać ludzi. Ostatnio gdy szukałem ogłoszeń znalazłem ciekawe forum Zawodstatysta, mają bazę agencji castingowych. Jeszcze mało tam wpisów jest, ale można zapoznać się z dostępnymi agencjami.

Ciekawa nazwa, bo takiego zawodu w Polsce nie ma.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.