Facebook Google+ Twitter

Jak szerzyć na świecie pokój? Relacja z konferencji w Genewie

W dniach 25-26 marca 2011 roku w Genewie w Szwajcarii została zorganizowana konferencja pokojowa. Oto relacja z konferencji, przygotowana przez jej uczestników.

 / Fot. Krystyna i Wiesław UrbańczykowieW dniach 25-26 marca 2011 roku w szwajcarskiej Genewie została zorganizowana konferencja pokojowa. Wzięło w niej udział ok. 200 uczestników z 30 krajów – przedstawicieli świata nauki, polityki, przywódców religijnych, aktywistów obywatelskich oraz dziennikarzy zajmujących się tematyką pokojową. Na konferencję zostaliśmy zaproszeni przez Sekretarza Generalnego UPF – Polska, Krzysztofa Gago. Konferencja złożona była z 7 sesji tematycznych, odbywających się w różnych miejscach.

Dzień pierwszy zwołany był w związku z XVI sesją Rady Praw Człowieka działającej przy ONZ. W tym dniu wystąpili znani eksperci praw człowieka, profesorowie prawa oraz osobistości z parlamentu. Temat przewodni dotyczył poszanowania praw człowieka i jego godności.

Czytaj też: Genewa i Lozanna, czyli na krańcu Szwajcarii

 / Fot. Krystyna i Wiesław UrbańczykowieKonferencja otwarta została w Światowej Radzie Kościołów przez Carolyn Handschin – przewodniczącą Federacji Kobiet na rzecz Pokoju Światowego. Przewodnicząca zachęcała do współdziałania z każdym zakątkiem globu poprzez ekrany telewizyjne czy strony internetowe. Handschin wyrażała nadzieję, że w przyszłości będzie to miało wielki oddźwięk w budowaniu jednej ludzkiej, światowej rodziny. Nawiązując do dramatycznych przewrotów w państwach północnoafrykańskich, pytała: „co konkretnie możemy zrobić, w jaki sposób rozwiązać tę trudną sytuację?".

Oglądaj też fotogalerię: Genewa - miasto Kalwina, nowoczesność i old school

Następnie głos zabrał dr Song Yong Cheol, który wrócił ze spotkania Rady Pokoju w Albanii.
Wyjaśnił zaangażowanie UPF dla rozwoju człowieka, jego praw i obowiązków we wszystkich krajach. Zwracał uwagę na potrzebę wzmocnienia instytucji małżeństwa i przedstawił koncepcje rodziny pod jednym Bogiem jako najlepszy sposób na odpowiedzialność człowieka, na koncentrację ludzkich wartości.

Nie czekaj, zgłoś się! Trwa konkurs Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.