Facebook Google+ Twitter

Jak szybki internet DSL za 50, 75 i 100 zł miesięcznie?

Idąc do salonu operatora, często wiemy już, jaką kwotę możemy przeznaczać co miesiąc na internet. Verivox.pl zebrał najtańsze oferty i wyliczył, na jakiego rodzaju oferty możemy liczyć, wydając na stałe łącze 50, 75 lub 100 zł miesięcznie.

Raport Verivox.pl listopad-2008. Jak szybki internet dsl na stałym łączu dostanę za 50, 75 i 100 złotych miesięcznie / Fot. Seweryn Stanisławski

Internet DSL do 50 zł


Z danych zebranych przez portal konsumencki Verivox.pl wynika, że przeznaczając na internet niespełna 50 zł miesięcznie, będzie nas stać co prawda wyłącznie na jedną opcję prędkości – 512 kbit/s – mamy za to do wyboru aż trzy okresy umowy. Oczywiście najdrożej zapłacimy za usługę przy umowie na rok – 47 zł, najtaniej natomiast przy umowie na trzy lata – tylko 37 zł.

Internet DSL do 75 zł


Wydając 75 zł miesięcznie, możemy korzystać już z prędkości 1 Mbit/s przy dowolnej opcji umowy, a nawet 2 Mbit/s (umowa na 2 lata). Zauważmy, że wybierając łącze 1 Mbit/s, przy umowie na trzy lata zapłacimy miesięcznie zaledwie złotówkę więcej niż za dwukrotnie wolniejszy internet z umową na rok. Dysponując miesięcznym budżetem wysokości 75 złotych, zdecydowanie lepiej jednak wybrać prędkość 2 Mbit/s.

Internet DSL do 100 zł


Za 100 złotych miesięcznie mamy już do dyspozycji wszystkie brane pod uwagę opcje prędkości. 6 Mbit/s co prawda wyłącznie przy zawarciu umowy na 36 miesięcy, ale w wypadku wysokich prędkości długie okresy umowy nie odgrywają już tak istotnej roli jak w wypadku najniższych opcji. A jeśli nie chcemy wiązać się z operatorem na trzy lata, za 3 złote więcej miesięcznie możemy wybrać umowę o rok krótszą.

Ciekawie wygląda sprawa z popularną prędkością 2 Mbit/s, gdyż tutaj koszt usługi przy umowie na czas nieokreślony jest identyczny jak przy umowie na 12 miesięcy, nic też nie zyskujemy, wybierając umowę na trzy lata zamiast na 24 miesiące. Zestawienie to wyraźnie pokazuje, że dłuższa umowa nie musi automatycznie oznaczać oszczędności, lecz kluczem do nich jest często znalezienie po prostu tańszej oferty.

Zapraszamy do lektury artykułu zamieszczonego na Wiadomości24.pl na temat listopadowych premier na rynku dostępu do internetu na łączach telefonicznych: Nowe oferty i promocje internetu DSL.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.