Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

317 miejsce

Jak szybko usunąć stronę na Facebooku?

Czasem zdarza się, że stronę (fan page) na Facebooku trzeba szybko usunąć z jakiegoś powodu. Standardowo nie jest to opcja działająca natychmiast, ale da się zrobić coś, aby strona całkowicie zniknęła z facebookowej wyszukiwarki.

 / Fot. logo FacebookaStrona na Facebooku (tzw. Fan Page), czyli profil dla firmy, osoby publicznej lub np. inicjatywy, to bardzo popularne narzędzie marketingowe. Taka strona jest kolejnym kanałem dzięki któremu można dotrzeć do klientów bądź fanów.

Ostatnio musiałem dość szybko usunąć całą stronę na Facebooku - tak aby w ogóle była niewidoczna. Okazuje się, że to nie jest takie proste. Kliknąłem na "Edytuj stronę" a następnie "Zarządzaj uprawnieniami". Na samym dole znajduje się opcja usuwania strony - trzeba kliknąć i potwierdzić. Okazuje się jednak, że to nie rozwiązuje problemu, ponieważ strona będzie widoczna jeszcze przez 14 dni. W dodatku, jeśli w ciągu tych 14 dni dalej będziemy publikować nowe posty, to okres widoczności strony dla użytkowników będzie się wydłużał.

Jak więc usunąć stronę na szybko? Zaprezentuję Wam to w pięciu krokach.

 / Fot. screen1. Przede wszystkim korzystamy z opisanej wyżej opcji.

2. Następnie w tej samej zakładce ("Zarządzaj uprawnieniami") zaznaczamy opcję "Niewidoczna strona (tylko administratorzy będą mogli widzieć stronę)".

3. Trzecim krokiem jest użycie ograniczeń dotyczących kraju. Wpisujemy tam "Polska" (albo inną nazwę państwa, w zależności od tego, przed kim chcemy ukryć stronę) i zaznaczamy opcję "Ukryj tę stronę przed użytkownikami w tych krajach".

4. Potem z rozwijanego menu dotyczącego ograniczeń wiekowych wybieramy opcję "Dla wszystkich (13+)". Zatwierdzamy wszystkie cztery dotychczasowe kroki.

5. Przez ponad 14 dni nie wchodzimy na zablokowaną i gotową do usunięcia stronę. Po tym czasie chcąc zalogować się na stronę jako administrator, otrzymamy informację, że ona już nie istnieje.

I to wszystko. Już w chwili, gdy wykonamy pierwsze trzy kroki, stroną będzie niewidoczna dla innych użytkowników. Może się zdarzyć, że wpisując nazwę strony, poniżej okna wyszukiwania ukaże się nam podpowiedź ze stroną, która jest na etapie 14-dniowego usuwania. Nawet, jeśli klikniemy na tę podpowiedź, zostaniemy przekierowani na stronę główną Facebooka.


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Karolina.....
  • Karolina.....
  • 03.08.2012 17:21

Witam może mi ktoś powiedziec gdzie znajduje sie Edutuj strone?!

Komentarz został ukrytyrozwiń
magda
  • magda
  • 27.02.2012 13:15

a ja zrobiłam dzisiaj wg Twojej instrukji i zamknęłam niepotrzebną stronę od zaraz....

Komentarz został ukrytyrozwiń
1945
  • 1945
  • 08.11.2011 18:06

@Grzegorzu, coś za coś, gdyż bawiłeś się dobrze, co (rzecz jasna) musi kosztować.
Teraz masz nową radochę: nareszcie przestajesz być bombardowany ze wszystkich stron, za co także trzeba zapłacić, bo przecież nic za darmo!

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Grzegorz Wink
zastanów się co ty piszesz jakie wieki ta cywilizacja i internet nie przetrwa długo

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale nasze fotografie i wszystkie informacje o nas już tam pozostają na wieki... (Tak czytałem)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobre!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.