Facebook Google+ Twitter

Jak szybko wybudować kościół [VIDEO]

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2013-07-23 17:51

Tłum ludzi w kołobrzeskim porcie obserwuje wznoszącą się świątynię. Śpiewają "Barkę", kołyszą się, klaszczą. "Módlmy się za dzieło misyjne na Kamczatce" - słychać w tle. Nadmuchiwana atrapa kościoła została zaprezentowana wiernym.

https://www.youtube.com/watch?v=Zil21aw6K9M / Fot. print screen / youtube.comW pewnym momencie powietrze z "kościoła" uciekło. "Ten kościół upadł specjalnie, żeby zobaczyć, jak on powstaje" - mówi do mikrofonu ksiądz. Obok przechodzą turyści. "Żeby tam powstał na Kamczatce to trzeba go tam zawieźć, waży 100 kilo. Trzeba kupić bilet". Dlatego "kościół" jest nadmuchiwany jeszcze raz, a wierni po wejściu do środka będą mogli wrzucać pieniądze do specjalnego worka. "Za pozwoleniem pana prezydenta miasta" - dodaje ksiądz.

Po chwili z "kościoła" spuszcza się powietrze i nadmuchuje na nowo, na oczach innych ludzi, nadal śpiewając i klaszcząc. Nowi turyści odwiedzają "świątynię", dotykają "świętych obrazów" i wrzucają nowe datki.Nadmuchiwany "kościół" to nowoczesna forma dzieła misyjnego polskiego kościoła katolickiego. Księża-misjonarze walczą w ten sposób o dusze m.in. potomków Polaków i Ukraińców, żyjących na Dalekim Wschodzie. Działalność misyjną prowadzi tam również cerkiew prawosławna oraz kościoły protestanckie, pomimo tego, że Bóg jest ten sam. Jak widać, liczą się statystyki, nie Bóg.


Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.