Facebook Google+ Twitter

Jak szybko wybudować kościół [VIDEO]

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2013-07-23 17:51

Tłum ludzi w kołobrzeskim porcie obserwuje wznoszącą się świątynię. Śpiewają "Barkę", kołyszą się, klaszczą. "Módlmy się za dzieło misyjne na Kamczatce" - słychać w tle. Nadmuchiwana atrapa kościoła została zaprezentowana wiernym.

https://www.youtube.com/watch?v=Zil21aw6K9M / Fot. print screen / youtube.comW pewnym momencie powietrze z "kościoła" uciekło. "Ten kościół upadł specjalnie, żeby zobaczyć, jak on powstaje" - mówi do mikrofonu ksiądz. Obok przechodzą turyści. "Żeby tam powstał na Kamczatce to trzeba go tam zawieźć, waży 100 kilo. Trzeba kupić bilet". Dlatego "kościół" jest nadmuchiwany jeszcze raz, a wierni po wejściu do środka będą mogli wrzucać pieniądze do specjalnego worka. "Za pozwoleniem pana prezydenta miasta" - dodaje ksiądz.

Po chwili z "kościoła" spuszcza się powietrze i nadmuchuje na nowo, na oczach innych ludzi, nadal śpiewając i klaszcząc. Nowi turyści odwiedzają "świątynię", dotykają "świętych obrazów" i wrzucają nowe datki.Nadmuchiwany "kościół" to nowoczesna forma dzieła misyjnego polskiego kościoła katolickiego. Księża-misjonarze walczą w ten sposób o dusze m.in. potomków Polaków i Ukraińców, żyjących na Dalekim Wschodzie. Działalność misyjną prowadzi tam również cerkiew prawosławna oraz kościoły protestanckie, pomimo tego, że Bóg jest ten sam. Jak widać, liczą się statystyki, nie Bóg.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.