Facebook Google+ Twitter

Jak szybko znaleźć pracę poświęcając jeden wieczór?

Coraz częściej praca staje się wręcz przywilejem, a nie obowiązkiem. Duże bezrobocie, marne perspektywy i ogromna konkurencja na rynku. Jak zaistnieć w takich realiach?

Oczywiście z pomocą przychodzi nam internet. Zakres działań jakie możemy podjąć ma się wprost proporcjonalnie do naszego wykształcenia i umiejętności.

Jeżeli chodzi o samo wykształcenie to w razie potrzeby możemy skorzystać z rozmaitych kursów i szkoleń, które uzupełniają lub rozszerzają naszą edukację. Dzięki unijnym dotacjom, pojawiły się większe możliwości i niższe ceny tej opcji. No, ale co ze znalezieniem pracy. W tym niespecjalnie uzyskamy pomoc. Chyba, że np. inżyniera zainteresuje praca na lodowisku.

Jeżeli chcemy znaleźć pracę choć trochę związaną z naszym zawodem lub zainteresowaniami, będziemy musieli poświęcić trochę czasu i energii.

Pierwszy krok jaki musimy podjąć to przygotowanie swojego CV. Nawet w internecie jest to podstawa. Jeżeli chodzi o wygląd i treść to myślę, że trzeba zadbać głównie o poprawność gramatyczną i stylistyczną, ponieważ czarny tekst na białym tle dalej świetnie się spisuje. Nie zapomnijmy o dołączeniu swojego aktualnego zdjęcia. W przygotowaniu dobrego CV pomoże
strona CV Raport.

Kiedy mamy już przygotowany grunt, powinniśmy przejrzeć wszystkie możliwe portale z ogłoszeniami pracy. Wybierzmy maksimum 10 z nich (takich, które najbardziej przypadną nam do gustu). Nie przystępujmy do rejestracji, bowiem przed wystawieniem ogłoszeń potrzebujemy jeszcze kilku rzeczy.

Po pierwsze zakładamy nową skrzynkę pocztową, dzięki czemu będzie nam łatwiej zapanować nad mailami dotyczącymi wyłącznie pracy. Najlepiej jeżeli stworzymy konto pocztowe w serwisie gmail.com lub poczta.o2.pl . Dzięki temu nasza korespondencja będzie docierała bez specjalnych opóźnień.

Teraz powinniśmy stworzyć własną wizytówkę w sieci, co już na starcie znacznie zwiększy nasze szanse. Chodzi tu mianowicie o bardzo prostą stronę internetową, która zaprezentuje nas w profesjonalny sposób. Nie martwmy się o koszty. Taką witrynę można postawić zupełnie za darmo, bez znajomości programowania. Najnowszym serwisem, który to umożliwia i bardzo mi się spodobał jest Say Hallo There . Prostota, elastyczność, zerowe koszty. Wystarczy wypełnić kilka pól formularza i mamy gotową stronę. Kluczowym elementem jest tu wideo umieszczane po prawej stronie. Można w nim przedstawić swoje najważniejsze atuty bądź zwyczajnie opowiedzieć o sobie. Jest to genialna sprawa skrojona dokładnie na nasze czasy.

Nie czekaj, zgłoś się! Trwa konkurs Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Co do nazwy e-maila to w pełni się zgadzam Przemysławie. Niektórzy pracodawcy nie zwrócą na to uwagi, ale niektórzy tak. Warto unikać takich niepotrzebnych błędów. Myślę natomiast, że znalezienie pracy nie jest wcale takie łatwe jak mówisz. Pracodawca z pewnością wybierze sobie kilku kandydatów. Wygra ten, który się różni od innych.

Takich oszustów jest pełno, niestety również na naszym rynku Pani Barbaro,oczywiście trzeba być czujnym.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Właśnie grasuje szajka, Ogłasza się pewna niby firma w internecie, że szuka wykwalifikowanych różnych pracowników do pracy na Tajwanie i Filipinach.
Można się zameldować i zgłosić do pracy przez internet. przez webstronę tej firmy.
Jest zdjęcie dyrektora, inżyniera są liczby, rejestracji handlowych, nr. kont bankowych ,
są zdjęcia z Tajwanu i Filipin, miejsca zakwaterowań, no i robót.
gdy się to wszystko grzecznie wypełni, trzeba przejdzie sito przyjęcia do pracy, trzeba "tylko" wpłacić część kwoty na przelot do miejsca pracy. specjalnym formularzem przelewem otrzyma się wydruk potwierdzenia promessy biletu. resztą zajmie się firma i przyśle datę odlotu.
No i to by było wszytko. Bo oczywiście to firma widmo. Poszukiwana już w Niemczech Austrii i Szwajcarii, z całą pewnością przeniesie się do Polski...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nazwa e-maila też jest ważna. Życzę powodzenia temu kto założyli e-maila typu buziaczek20@o2.pl lub podobne. Jeśli ktoś ma poszukiwane kwalifikacje, doświadczenie czy wiedzę to nie musi się trudzić szukając pracy.

I najważniejsze. Nigdy się nie poddawaj, porażka uczy unikać błędów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.