Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3372 miejsce

Jak szyszka w zadku...

Można sobie wyobrazić, jak niemiłosiernie uwiera szyszka rozpychająca się zwłaszcza w hemoroidalnym zadku... Podobnie jest z ludźmi.

Nomen-omen taki Jan Szyszko, minister od środowiska naturalnego. Niezatapialny filar frakcji toruńskiej. Jeden z tych profesorów, którym nabyta wiedza plącze się, jak za długie sznurówki przy trzewikach. Wielu on uwiera. ale przy starczych zaparciach naszej elity władzy z tą szyszką da się nieźle żyć. W myśl epokowej idei Prezesa: zniszczyć w tym kraju wszystko, "żeby Polska była Polską" - Jan Szyszko zabrał się do niszczenia naszego środowiska naturalnego. Tym bardziej, że jakoś ekolodzy nie przywiązują się łańcuchami do drzew... Na pierwszy ogień poszły drzewa i ptactwo. Najpierw dla politycznych celów chciał zniszczyć torfowiska Rospudy; potem - pociąć na deski Puszczę Białowieską, bo jak się wytnie drzewa, to razem... z kornikiem ! Potem wymyślił ustawę, że każdy kto ma drzewa, może je wyrżnąć i ubić interes z deweloperem. Jako "rzeźnik" z genotypu i przekonania nie daruje także polskiemu ptactwu. Urządził pod Toruniem rzeź 500 bażantów, rzucanych przez drzwi pod lufy "myśliwych" jak rzutki. Trwało to 6 rund, a w przerwie był zakrapiany posiłek tych osiłków ze strzelbami i w kapelusikach. Że jest przepis o ochronie zwierząt ? Co tam ! Kto podskoczy takiej szyszce ?

Poza paskudnym charakterem i eksterminacyjnym stosunkiem do wszystkiego, co żywe i nie jest członkiem PIS-u, Pan Jan ma sporo grzechów na sumieniu zawsze katolickim. Nieźle kombinuje przy forsie. A to zataił w oświadczeniach majątkowych, że ma letniskową willę we wsi Tuczno, wartą co najmniej pół miliona zł. Prawa i Sprawiedliwa Prokuratura nie podjęła postępowania, bo "wpisanie wartości stodoły w sposób intuicyjny nie może być poczytane jako istotna nieprawidłowość." Zauważcie: :stodoła - intuicyjny - nieprawidłowość". Nie wpisał także do oświadczenia majątkowego kolekcji poroży o wartości ok.14 tys. zł. Za zatajenie prawdy o oświadczeniach majątkowych grozi 5 lat pierdla. Nie dotyczy to jednak "nadludzi" z pierwszego sortu. Za to przyznał się w oświadczeniu majątkowym, że kupił tereny o powierzchni większej niż województwo śląskie ! W okresie 1998 - 2011 wykupił ponad 1,67 mln.hektara powierzchni. Wytnie to już niedługo i sprzeda pod zabudowę. Cena jego gruntów rośnie tak, jak sondaże PIS-u.

Zgodnie z dyrektywą posła Kaczyńskiego ta szyszka rozpoczęła walkę z organizacjami pozarządowymi / co poza rządem, to nierządne.../ Najwyżej oceniane projekty środowiskowe tych organizacji zostały pozbawione dotacji, bo ośmieliły się krytykować ministra Szyszko. Rząd PIS-u skierował dotacje na projekty podległe Janowi. Ponieważ organizacje pozarządowe mają możliwość pozyskania środków z tzw.funduszy norweskich, minister Gliński wygadał się, że i te fundusze zostaną przejete przez PIS. ---- Ostatnio Jan Szyszko "palnął" coś, co każe się kolejny raz poważnie zadumać nad poczytalnością władzy. Proponuje, żeby kolegów- myśliwych potraktować jako rodzaj obrony terytorialnej, bo potrafią strzelać i "mają pełną penetrację terenu". Czyżby Jan pozazdrościł Antoniemu jego prywatnej armii ? A co do "penetracji" - to jak spenetrować zadek, żeby pozbyć się takiej szyszki ? Amen.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Pomimo strzelistych słów od 27 lat nikt nie potrafił zrobić porządku w spółkach skarbu państwa. Przestano nawet negować własność państwa w strategicznych sektorach gospodarki takich jak energetyka a nawet i banki.
Skoro istnieje potrzeba aby państwo miało kontrole, to kto ma tą kontrolę piastować ?
Najprościej aby była to grupa która w demokratycznych wyborach dorwała się do koryta.
A gdy świnie utuczą się na intratnych posadach to wszystkie na rzeź aby zrobić miejsce dla innych wychudzonych i zaniedbanych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

BTW, część koryta obejmująca rady nadzorcze, stanowiska od nicnierobienia i inne konfitury - jest zastrzeżona dla świń równiejszych, zgodnie z orwellowską zasadą i ona ani wcześniej, ani teraz nie jest do osiągnięcia dla pozostałej menażerii.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Krzysztof, całkowita racja, tyle tylko, że ten nowy gatunek tych sympatycznych zwierząt dzieli się jednak odpryskami zawartości tej ogólnej misy... i to jest zasadnicza różnica na dziś. Dlatego są chwaleni przez większość "zoperowanych" tzw. normalnych ludzi. Natomiast oba mioty zbytnio nie dbały i nie dbają o napełnianie tego magicznego naczynia, jakim jest koryto.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bo teraz drugi szereg przy korycie. Kiedy wreszcie będę ludzie dla których interes społeczeństwa będzie ważniejszy, i jedyny, zamiast własnego i własnych ambicji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Robercie, a nie ma Pan wrażenia, że przy korycie tylko świnie się zmieniły? Wystarczy spojrzeć choćby na składy np. rad nadzorczych, zarządów i na ich wynagrodzenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

O ile nazwałem bełkotem świń oderwanych od koryta , frustratów przodujących w atakach po utracie możliwości dojenia spółek skarbu . To z jednym trafnym spostrzeżeniem autora zgadzam się w 100%.
Szyszka która utkwiła w odbycie niemiłosiernie swędzi i piecze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bełkot frustrata oderwanego od koryta.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.