Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20636 miejsce

Jak tanio latać po świecie? Czekaj na błąd systemu!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-04-10 08:22

Tajlandia, Chiny, a może USA za 700 zł tam i z powrotem? Brzmi jak sen, jednak to marzenia do spełnienia. Wbrew powszechnemu mniemaniu, częste podróże są dostępne niemal dla każdego. W czym tkwi sekret?

 / Fot. Grippenn/CC BY-SA 1.0Cała zabawa nie dotyczy tylko tych, którym pieniądze wychodzą uszami. Wręcz przeciwnie, stali klienci linii lotniczych, to coraz częściej osoby, które wcale nie są ponad średnią dobrze sytuowanych osób. Tajemnica tkwi w pomyłkach i w czystej miłości do podróżowania. Czytamy o rekordzistach, mających na swoim koncie po kilkaset lotów, dla których każdy kolejny jest tak samo cenny, jak poprzedni. Zdobywają nowe linie, zwiedzają każdy kąt lotniska. Co ciekawe, zdecydowana większość ich podróży jest przypadkowa. Generalnie nie planują, dokąd polecą. Podróżują tam, gdzie nadarzy się okazja, a na podjęcie decyzji o zakupie biletów mają nieraz kilka minut. Są bilety za przysłowiowy tysiąc, które "powinny" kosztować tysięcy pięć lub dziesięć. Trudno uwierzyć, że da się polecieć dookoła świata za niezwykle małą sumę, w porównaniu do tego, co zapłaciłby zwykły klient w kasie. Jak to się dzieje, że lotniczym maniakom udaje się kupić bilety kilkanaście razy tańsze niż normalnie?

Okazuje się, że linie lotnicze same są sobie winne. "To błąd, który za chwilę zniknie, decydujmy się!" - to najczęściej powtarzane wówczas zdanie przez te kilka nerwowych minut. Dla wielu, którym się udało, będzie to podróż życia, do której nic innego, poza takim impulsem, by ich nigdy nie skłoniło. Jak mówią szczęściarze, aby polecieć do USA za jedyne 700 zł w dwie strony, wystarczy czyhać na błąd w systemach rezerwacyjnych i zaplanować pokręconą podróż, wybierając kraje początku i końca podróży. Przykładowa trasa to Mediolan - Nowy Jork - Houston - Boston, a powrót: Boston - Cleveland - Nowy Jork - Berlin. Przecież nikt normalny tak nie podróżuje, a jednak...
(Margita Filipek)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.