Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1736 miejsce

Jak tanio założyć własną firmę w Czechach

Wiele osób zastanawia się nad prowadzeniem własnej działalności gospodarczej w Polsce. Niestety, kiedy zapozna się z wymaganiami stawianymi od początku założenia firmy, zazwyczaj rezygnuje ze swoich planów. A przecież nie musi tak być!

 / Fot. T.A.KaniewskiWiele osób prowadzących działalność gospodarczą w Polsce bardzo często zastanawia się nad tym, jak uniknąć płacenia tak wysokich składek obowiązkowych na ZUS oraz podatków. W chwili obecnej każdy prowadzący działalność musi się liczyć z odprowadzeniem do ZUS-u składki w wysokości ok. 840 złotych. Jest to często więcej niż połowa a nawet czasami prawie całość naszego zarobku. Opłaty w tej kwocie jednocześnie zniechęcają młodych do założenia swojej własnej działalności i spełnienia swoich planów życiowych.

Od ponad 7 lat jesteśmy w Unii Europejskiej. Otwarty rynek umożliwia nam założenie i prowadzenie działalności gospodarczej w dowolnym kraju UE. Jednym z krajów, który ma ciekawą ofertę dla przyszłych przedsiębiorców jest Republika Czeska. To właśnie w tym kraju otwieranych jest najwięcej nowych działalności gospodarczych i każdy nowy przedsiębiorca jest traktowany poważnie, a co za tym idzie, urzędnicy starają się pomagać w rozwijaniu działalności, i to nie poprzez zastraszanie paragrafami czy karami za błędy, lecz często cennymi wskazówkami.

Dlaczego firma w Czechach?


Prowadzenie działalności gospodarczej w Czechach to przede wszystkim niskie opłaty. Za wydanie zezwolenia do prowadzenia działalności zapłacimy jednorazowo 1000 CZK (około 165 zł). Opłaty związane z ubezpieczeniem społecznym (emerytalnym) oraz ubezpieczeniem zdrowotnym to 3480 CZK (ok. 573 zł). Pozostałymi opłatami przy prowadzeniu działalności są:
- wynajem adresu - biuro wirtualne
- pełnomocnictwo do kontaktu z urzędami (odpowiednikiem polskiego ZUS, kasą chorych, urzędem skarbowym czy urzędem pocztowym lub bankiem)
- prowadzenie księgowości.

Nie znam języka czeskiego, jak sobie poradzę?


Znajomość języka czeskiego nie jest wymagana do prowadzenia działalności gospodarczej w Czechach. W niezwykle łatwy sposób znajdziesz firmy, które oferują pomoc przy spotkaniach z urzędnikami, przede wszystkim jako tłumacze. Wypełnienie wszelkiej dokumentacji, wniosków czy tłumaczenie otrzymywanej korespondencji też w prosty i szybki sposób wykonają za Was.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Niewątpliwie zakładanie własnej działalności w Republice Czeskiej to strzał w dziesiątkę.

Wiążę się z tym wiele zalet, np. wysoka chłonność rynku czeskiego zważywszy na znaczący poziom rozwoju kraju, znacznie mniej zbiurokratyzowane środowisko do prowadzenia działalności, a także często i spore oszczędności odnośnie obciążeń podatkowych oraz administracyjnych zważywszy na prosty system podatkowy, łatwość oraz dostępność uzyskiwania pozwoleń oraz koncesji – dzięki elastycznym przepisom prawa czeskiego, większa wyrozumiałość w kontekście kar i mandatów skarbowych.

Potrzebujesz więcej informacji, wejdź na stronę http://www.business-czechy.pl/pl

Komentarz został ukrytyrozwiń
Oświecony
  • Oświecony
  • 21.07.2011 00:50

Ten Guliwer to miał dobrze bo trafił do kraju liliputów. Ja frustruję się bo trafiłem do kraju idiotów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.