Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3469 miejsce

Jak tanio założyć własną firmę w Czechach

Wiele osób zastanawia się nad prowadzeniem własnej działalności gospodarczej w Polsce. Niestety, kiedy zapozna się z wymaganiami stawianymi od początku założenia firmy, zazwyczaj rezygnuje ze swoich planów. A przecież nie musi tak być!

 / Fot. T.A.KaniewskiWiele osób prowadzących działalność gospodarczą w Polsce bardzo często zastanawia się nad tym, jak uniknąć płacenia tak wysokich składek obowiązkowych na ZUS oraz podatków. W chwili obecnej każdy prowadzący działalność musi się liczyć z odprowadzeniem do ZUS-u składki w wysokości ok. 840 złotych. Jest to często więcej niż połowa a nawet czasami prawie całość naszego zarobku. Opłaty w tej kwocie jednocześnie zniechęcają młodych do założenia swojej własnej działalności i spełnienia swoich planów życiowych.

Od ponad 7 lat jesteśmy w Unii Europejskiej. Otwarty rynek umożliwia nam założenie i prowadzenie działalności gospodarczej w dowolnym kraju UE. Jednym z krajów, który ma ciekawą ofertę dla przyszłych przedsiębiorców jest Republika Czeska. To właśnie w tym kraju otwieranych jest najwięcej nowych działalności gospodarczych i każdy nowy przedsiębiorca jest traktowany poważnie, a co za tym idzie, urzędnicy starają się pomagać w rozwijaniu działalności, i to nie poprzez zastraszanie paragrafami czy karami za błędy, lecz często cennymi wskazówkami.

Dlaczego firma w Czechach?


Prowadzenie działalności gospodarczej w Czechach to przede wszystkim niskie opłaty. Za wydanie zezwolenia do prowadzenia działalności zapłacimy jednorazowo 1000 CZK (około 165 zł). Opłaty związane z ubezpieczeniem społecznym (emerytalnym) oraz ubezpieczeniem zdrowotnym to 3480 CZK (ok. 573 zł). Pozostałymi opłatami przy prowadzeniu działalności są:
- wynajem adresu - biuro wirtualne
- pełnomocnictwo do kontaktu z urzędami (odpowiednikiem polskiego ZUS, kasą chorych, urzędem skarbowym czy urzędem pocztowym lub bankiem)
- prowadzenie księgowości.

Nie znam języka czeskiego, jak sobie poradzę?


Znajomość języka czeskiego nie jest wymagana do prowadzenia działalności gospodarczej w Czechach. W niezwykle łatwy sposób znajdziesz firmy, które oferują pomoc przy spotkaniach z urzędnikami, przede wszystkim jako tłumacze. Wypełnienie wszelkiej dokumentacji, wniosków czy tłumaczenie otrzymywanej korespondencji też w prosty i szybki sposób wykonają za Was.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Niewątpliwie zakładanie własnej działalności w Republice Czeskiej to strzał w dziesiątkę.

Wiążę się z tym wiele zalet, np. wysoka chłonność rynku czeskiego zważywszy na znaczący poziom rozwoju kraju, znacznie mniej zbiurokratyzowane środowisko do prowadzenia działalności, a także często i spore oszczędności odnośnie obciążeń podatkowych oraz administracyjnych zważywszy na prosty system podatkowy, łatwość oraz dostępność uzyskiwania pozwoleń oraz koncesji – dzięki elastycznym przepisom prawa czeskiego, większa wyrozumiałość w kontekście kar i mandatów skarbowych.

Potrzebujesz więcej informacji, wejdź na stronę http://www.business-czechy.pl/pl

Komentarz został ukrytyrozwiń
Oświecony
  • Oświecony
  • 21.07.2011 00:50

Ten Guliwer to miał dobrze bo trafił do kraju liliputów. Ja frustruję się bo trafiłem do kraju idiotów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.