Facebook Google+ Twitter

Jak to jest być ptakiem?

Czy kasa naprawdę jest dla Ciebie taka ważna? Nie chciałbyś być ptakiem? Nie chciałbyś poczuć wolności całym sobą, nie myśląc o pracy i pieniądzach?

Pogoda nawet dopisała. Górki to jednak świetne miejsce. Widzę wszystko, pół miasta mam na wyciągnięcie ręki.. a i do nieba blisko. Chmury są niesamowite. Takie... chmurzaste, nie pochmurne. Całkiem miło się na nie patrzy. Ale nie chciałabym być ptakiem. Bo jak to jest? Cały dzień latasz sobie w kółko od drzewa do drzewa, od gałązki do gałązki. I nic więcej.

A czy bycie człowiekiem jest lepsze? Cóż my z tego mamy, skoro i tak wszyscy umrzemy? Lepiej się nad tym nie zastanawiać, bo wtedy pojawiają się same negatywne myśli. Lepiej być ignorantem, nie bawić się w filozofowanie. Idź do pracy, wróć do domu, zjedz obiad, obejrzyj telewizję, śpij. Wstań, idź do pracy, wróć do domu, zjedz obiad, obejrzyj telewizję, śpij. Wstań, przebiegnij przez dzień, a potem śpij. Nie zatrzymuj się, bo wtedy trzeba myśleć. A po co? Nie ma na to czasu. Pośpiech. Pieniądze. O, widzisz, przecież to się liczy. Śpiesz się, zarabiaj. Przecież to jest najważniejsze. Nie? Naprawdę tak myślisz? Zapomniałeś, że właśnie nie myślisz, bo nie masz czasu. Więc nie wmawiaj mi, że wiesz lepiej.

Miłość, przyjaźń, uczucia – to przecież tylko dodatek. Taki bonus, który i tak nie jest dany wszystkim. Za to KASA równa się sensowi życia. Tak, właśnie tak! Nieważne, gdzie pracujesz. Nieważne, czy lubisz to, co robisz. Ważne, co z tego masz! Nowy samochód, nowy telefon, nowe ubrania. Co z tego, że praca nie jest twoją pasją ani nawet przyjemnością. Kto by się tam tym przejmował... To już dawno wyszło z mody. Człowieku, przecież ty musisz być trendy. Musisz się wpasowywać w otoczenie. Po co się wyróżniać, gdy można przez to zostać wyśmianym? Lepiej podążać ślepo za tłumem, krakać jak inne wrony. Wiem, ty właśnie to robisz. Wszyscy to robią. Bo i tak umrzemy.

Znajdziesz więc czas, aby usiąść na zielonej trawie i zwyczajnie zapomnieć o świecie? Z głową w chmurach pogrąż się w marzeniach. Masz je jeszcze? Ja trzymam moje pod poduszką. Tam są bezpieczne i czekają na odpowiedni moment. On nie nadejdzie, gdyż marzenia się nie spełniają. Ale można marzyć, że się spełnią. Zresztą, ty nie masz pragnień (bo masz kasę). A ambicje masz? Schowałeś w słoiku, aby nie uciekły? Czy już dawno się poddałeś? Pewnie uważasz, że osiągnąłeś wiele (bo masz kasę) i nic ci więcej do szczęścia nie potrzeba. Co to jest szczęście? To kasa. Tak myślisz? To zgłupiałeś od niego. Ale nie martw się, głupota nie lata. Nie musisz więc zastanawiać się, jak to jest być ptakiem..

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Taki z lekka chaotyczny tekst sugerujący rzekomo, ze każdy człowiek, a przy najmniej większość pościwych obywateli uczestnicy w wyścigu szczurów i liczy się tylko mamona oraz są pozbawieni wyższych uczyć i marzeń.
A tu zonk uwierz mi, że dla ludzi dorosłych a przynajmniej ludzi w nią wejść, to pieniądz jest dodatkiem, który mimo wszystko jest niezbędny, tak jak każdy inny element układanki. Jeśli nie będzie uczuć, marzeń, przyjaźni, miłości, rodziny, czasu na hobby czy właśnie pieniędzy to układanka życia nie będzie kompletna. Więc pieniądz, ale nie pogoń sama w sobie za nim, jest równie istotny bo to one dają nam możliwość rozwijania siebie i dbanie chodziarz by o bezpieczeństwo najbliższych.
Z tym, że osoba która ma naście lat, żyje z rodzicami i właściwie ma wszystko gotowe pod rękom tego nie dostrzeże i nie do ceni.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.