Facebook Google+ Twitter

Jak to jest z tym jednym jedynym? - rozmowy na temat związków

 • Źródło: Gość dnia
 • Data dodania: 2012-02-01 16:41

Miłość czym jest dla nas? Jak na nią reagujemy? Czy jest dla nas ważna? Skąd w ogóle pomysł na "tego jedynego"? Czy lepiej być z kimś z miłości czy z rozsądku? A może wybrać jakieś pogranicze?

 / Fot. W24Wiele z nas oglądało filmy o miłości. Najsłynniejszym filmem jest zapewne "Śniadanie u Tiffane'ego" z uroczą Audrey Hepburn, która zniewala urodą i swą delikatnością. Wiele z nas chciało przeżyć tak wielką miłość jak w filmie "Pamiętnik", gdzie uczucia wygrały z chorobą, była w stanie nawet spełniać pragnienia kochanków. Ważne jest także samo przygotowanie do miłości, czyli wychowanie jakim poddały nas nasze matki.

Urodziłam się w rodzinie, gdzie kobiety są niezwykle wrażliwe. Od dziecka oglądam komedie romantyczne, dramaty i filmy o miłości. Jak to wpłynęło na moje życie? Otóż jestem wielką romantyczką. Zakochuję się dość szybko i czekam na wielki Happy End. Ale niestety do dziś nie spotkałam "tego jedynego".
 / Fot. Bastianow, CC BY-SA 2.5 / WikipediaWiec powinnam przestać marzyć i skupić się na szukaniu bezpieczeństwa materialnego? Myślę, że nie. Mam duszę marzycielki. Więc to powoduje ciągłe uniesienia mego serca i coraz większą chęć znalezienia miłości z książek, filmów. Książki o miłości pochłaniałam tonami. Wieczorem, kiedy wszyscy spali, ja poznawałam życie pełne miłości, radości i szczęścia. Razem z bohaterami książek płakałam i śmiałam się na zmianę. To był czas kiedy zagłębiłam się w ten świat, kiedy nim przesiąkłam. Teraz mając lat dwadzieścia parę, zastanawiam się czy, aby taka miłość istnieje.

Oglądając film "Kobiety pragną bardziej" doszłam do wniosku, że ja jestem regułą. Bo wychowując się na takich filmach, postępowałam jak główna bohaterka tego filmu. Gigi, można powiedzieć, prześladuje swoich wybranków. Ciągle wydzwania do nich, bez przerwy sprawdza pocztę. Po każdej randce uważa, że to właśnie to. Uważa, że spotkała miłość swego życia za każdym razem, kiedy facet okaże się miły, uśmiecha się do niej i cieszy ze spotkania. Poznaje błyskotliwego, acz niezbyt uczuciowego Aleksa, który wprowadza ją w tajniki męskiej psychiki. Stają się przyjaciółmi, a z czasem rodzi się między nimi miłość. Gigi myślała, ze jest regułą, ponieważ do tej pory nie spotkała miłości swego życia. Kobiety, które miały szczęśliwe związki były wyjątkami, bo więcej na świecie kobiet samotnych. Na koniec okazało się jednak, że jest ona wyjątkiem, nie regułą. Alex zagorzały kobieciarz, nie szanujący żadnej z nich, zakochał się właśnie w niej. Czy więc będąc nieco infantylną, szaloną kobietą, znajdziemy miłość? Czy będąc przesiąknięte tym światem, mamy szansę znaleźć tą właściwą osobę?

Miłość jest czymś wielkim, dla nas romantyczek. Dzięki niej poznajemy siebie i innych. Poznajemy cały świat. Od matek przejmujemy wiele przyzwyczajeń i marzeń.

(Kinga Frączek)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

Ola
 • Ola
 • 08.02.2012 11:31

Materiał Chujo** do du**.

Komentarz został ukrytyrozwiń
lol
 • lol
 • 06.02.2012 13:37

dziennikarki z Ciebie nie będzie ale oczywiście marzyc sobie możesz o czym tylko chcesz...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Było Sobie Życie
 • Było Sobie Życie
 • 06.02.2012 11:40

Nie chcę pisać o Pani marzeniach, bo to Pani sprawa, ale mam wrażenie że ten artykuł jest o wszystkim i o niczym. Jest bardzo chaotycznie napisany i miejscami niepoprawny stylistycznie. Życzę dużo cierpliwości w pisaniu i coraz lepszych artykułów. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń
K.H.
 • K.H.
 • 06.02.2012 11:15

Znajdziesz kochana znajdziesz tego jedynego:) Piękny napisałaś artykuł.

Komentarz został ukrytyrozwiń
7219
 • 7219
 • 02.02.2012 15:54

Marzenia jak ptaki szybują po niebie
jak nie pada
a jak pada
to nie szybują

Komentarz został ukrytyrozwiń

Warto mieć marzenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Facet marzyciel
 • Facet marzyciel
 • 02.02.2012 12:38

"Wyobraźcie sobie taką scenę. Wracasz z pracy, zmarznięta. Wchodzisz do kuchni, a tam czeka na Ciebie ciepły posiłek, kawa, herbata czy sok. Do tego w piekarniku pachą ciastka. A Twój ukochany zjawia się przy Tobie i przytula Cię tak, że wiesz. Jesteś pewna, że to jest Twoje miejsce na ziemi. Ten obraz chodzi za mną już od dłuższego czasu."

Większości facetom ten obraz też chodzi po głowie, za nimi.... za mną też. Nie ważne czym kobieta czy mężczyzna. bo po prostu każdy by tak chciał.

Komentarz został ukrytyrozwiń
2880
 • 2880
 • 02.02.2012 12:16

@Trzymam kciuki za Twoje marzenia... mnie się nie udało... Pani Stefanio, proszę sobie pomyśleć, że na razie się nie udało. Przecież nie zawsze musi być kawior. A poza tym marzenia oparte na obejrzanych filmach i przeczytanych książkach nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością. Młodość jest piękna, piękny jest wiek dojrzały a nawet starość ma w sobie wiele uroku. Przychodzimy na świat, żeby być szczęśliwymi ludźmi i to jest nasz największy obowiązek. Marzenie o szczęściu to tylko sen, z którego trzeba się obudzić i przystąpić do dzieła. Wtedy po drodze mamy wiele rozczarowań, ale przynajmniej nie nudzimy się a w końcu możemy sobie uczciwie powiedzieć, że naprawdę się staraliśmy być szczęśliwi. Jeszcze dużo takich chwil przed Panią

Komentarz został ukrytyrozwiń
antek patelmitrz
 • antek patelmitrz
 • 02.02.2012 06:06

święta inkwizycja znowu mnie ocenzurowała ,jak dobrze,że w marcu kończy mnie się kontrakt-nigdy więcej internet.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ech, Pani Kingo, życzę tego Pani z całego serca. Najczęściej chyba jednak bywa tak jak w "Co się zdarzyło w Madison County" ( Bridges of Madison County). Piekny, wzruszający film z genialną obsadą. Kto nie widział, a jest romantykiem, polecam.

http://www.youtube.com/watch?v=kIi4ZlpBFD0&feature=related

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.