Facebook Google+ Twitter

Jak to na Wiadomościach24 bywa

Wezwanie redakcji do napisania o swoich doświadczeniach i refleksjach na temat naszego portalu miałam zamiar pominąć milczeniem. Jestem na wakacjach i ograniczam siedzenie przed komputerem do minimum.

Jednakże codzienne wizyty skłaniają mnie do napisania słów kilku. Ostatecznie jestem w tej chwili jedną z najstarszych wiekiem (prócz stulatków) i stażem - użytkowników portalu.
Od chwili napisania pierwszego tekstu przebyłam długa drogę w tym moim "pisarstwie" czy też "dziennikarstwie obywatelskim". Pisarstwem, jak widać w moim profilu, nie parałam się w życiu zawodowo, a za dziennikarza, bez względu na to, jakimi piórkami czy tytułami redakcja obdarza – nie czułam się nigdy. Jestem po prostu osobą, która od czasu do czasu pisze swoje trzy grosze, dzieląc się własnymi przemyśleniami na tematy różne.

Mam na koncie felietony na tematy polityczne o zdecydowanym zabarwieniu politycznym i antyklerykalnym, oraz kilkanaście beletrystycznych opowiadań, osnutych na wydarzeniach autentycznych, traktujących o osobach z krwi i kości. Opowiadania cieszyły się uznaniem licznej rzeszy czytelników, co nie przeszkadza, że zostałam przez pewnego zawziętego adwersarza nazwana starą babą, a moje opowiadania grafomańskimi.

Przywołuję to wspomnienie dla uzmysłowienia czytelnikom i użytkownikom portalu, że opinie o naszych tekstach mogą się diametralnie różnić, przy czym nigdy nie pojęłam mentalności ludzi, którzy w masochistycznej męce czytają teksty, które im się nie podobają. Ale skoro bywają i tacy, widać im to do życia jest potrzebne.

Również moje felietony o tematyce polityczno-społecznej przynosiły mi – w zależności od tematu – uznanie, lub totalne potępienie ze strony osób, które poczuły się urażone w swych uczuciach religijnych, mimo iż wyrażałam opinie o zachowaniach ludzkich, z wiarą w Boga nie mających wiele wspólnego.

Tak więc w sumie, nie spotkało mnie ze strony publiczności ani więcej, ani mniej, niż na takim portalu zdarzyć się może. Dopuszczalna jest każda opinia merytoryczna, zdarzają się jednak bardziej lub mniej chamskie wycieczki osobiste i z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że trzeba to przyjąć z całym dobrodziejstwem inwentarza, a uporczywe ataki, jakie przeżyłam doprowadziły mnie do prostego wniosku: nie warto płakać, warto dać bezinteresownemu upierdliwcowi kopa, bez względu na "ochy i achy", jakie się potem rozlegają ze strony osób o delikatnej naturze i nadzwyczajnej wrażliwości... A przynajmniej za takie chcących uchodzić.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

Sławo - analizowałas, jak piszesz, cały czat - nie zrobiłabym tego nawet za doplatą: szkoda czasu i atłasu.
A w chodzące ideały moralno - obyczajowe jakoś nie wierzę. Zawsze cos sie pod podszewka znajdzie. Takie są moje obserwacje zyciowe i...to by było na tyle. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jadziu, jesteś tu wyrazistą postacią ... i tak trzymaj! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Sławo, życzę Pani piórek jak najszybciej, właśnie z tego powodu, o którym Pani mówi.
Tymczasem, proszę śmiało korzystać z moich uprawnień - chętnie pomogę, gdy znowu znajdzie się Pani w obliczu zagrożenia rozwodowego - szybkie sos na priv i już.
serdeczności,
A.

Komentarz został ukrytyrozwiń

:)
Gratulacje dla Jadwigi, że na urlopie, ale pisze, ot:)
A teraz się wtrącę się, a co mi tam:)
Miła pani Sławo, jeżeli ktoś niekoniecznie pragnie rozwodu, to po prostu nie biega po portalu, jakby nie było o dość wysokiej oglądalności, bez bielizny, narażając się w ten sposob na śmieszność. Więc proszę nie bajdurzyć o strasznych strasznościach dziejących się na czacie redakcyjnym.
serdeczności,
A.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 14.06.2009 12:33

Zaraz, zaraz co ja miałem powiedzieć, żeby nie zełgać.
A-ha, jak słodko jest na portalu. Cukier jest mi potrzebny do osładzania różnych napojów, a nie do jedzenia go w czystej postaci. W pierwszym przypadku napiję się, w drugim natomiast zemdli mnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

:) pozdrowionka!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo mnie cieszy, że ktoś taki jak Pani (osoba o interesującym spojrzeniu na świat) znajduje się na link ale co więcej - nie boi się wyrażać swoich poglądów, dziennikarz obywatelski nie powinien bać się nieprzychylnych reakcji na zamieszczane materiały

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jadziu, gdybym chciała zajmować się dziennikarstwem profesjonalnie, musiałabym się wiele od Ciebie nauczyć (odporności, siły, odwagi), ale to... niewykonalne raczej. Cieszę się, że tu jesteś. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 14.06.2009 08:38

Jadziu...Ty wiesz co :]
Pozdrawiam, wypoczywaj....:]

Komentarz został ukrytyrozwiń

5+ za całokształt pracy twórczej. Mam nadzieję, że Pani teksty będę mogła czytać w W24 przynajmniej następne kilka lat.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.