Facebook Google+ Twitter

Jak to się robi? - redakcja "Wiadomości24" od kuchni

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2006-08-03 07:08

"Usiądż wygodnie i napisz, jak tu się pracuje" – tak zakończyło się dla mnie zadawanie niewygodnych pytań redaktorom "Wiadomości24.pl".

[plik 0 lewa]
Kawa, ciastka, żarty i bardzo ciężka umysłowa praca – tak podsumować można sytuację, jaka panowała w redakcji po moim wejściu do niej. Trójka redaktorów serwisu, których tam zastałam – Dorota Pardecka, Agata Ślusarczyk oraz Adam Plona powitali mnie bardzo ciepło, opowiedzieli nieco o pracy w "Wiadomościach24" i... posadzili przed komputerem.

Praca edytorska


- Tu widzimy wszystkie zgłoszone teksty, tutaj je edytujemy, tu możemy przeglądać komentarze. Strona administratora, wbrew pozorom niewiele różni się od tego, czym posługuje się autor - mówił Adam, pokazując mi kolejne elementy systemu, którym zarządzane są artykuły nadsyłane przez użytkowników. Nikt nie może wiedzieć o nim więcej, niż projektujący do informatycy i... on sam, który karierę w "Wiadomościach24" zaczynał od strony użytkownika.

Sama edycja tekstów to jednak rzecz znacznie bardziej skomplikowana niż panel. Najdłuższa wymiana uwag z autorem trwała 2 dni. Głównymi problemami, z którymi stykają się redaktorzy w konfrontacji z nadesłanymi materiałami to błędy językowe, niestosowanie polskich znaków, brak zdjęć, pisanie ogólników, przeklejanie tekstów z innych portali i długość artykułów.
– Ludzie są przywiązani do swoich materiałów. W końcu to ich praca – usprawiedliwiała niektórych autorów Agata.

Na pytanie, czy odezwał się ktoś wyjątkowo oburzony poprawkami w swoim tekście, odpowiedziała: – Zdarzają się takie osoby, ale tak naprawdę nieprzyjemny mail był tylko jeden – pisał jakiś radiowiec, który skarżył się, że on wie, jak pisać newsy i nie możemy zmieniać jego prac.

Serwis składa się nie tylko z materiałów opracowanych przez użytkowników, ale również z depesz agencji prasowych. Czego edycja sprawia więcej przyjemności? – Oczywiście użytkowników! – odpowiadają chórem pracownicy redakcji.

Praca w "Wiadomościach24" ma zupełnie inną specyfikę niż w papierowych dziennikach. Redakcja otwarta jest od 7 do 23. Dłużej, jeśli użytkownicy nadeślą wieczorem bardzo dużo tekstów. Większość operacji odbywa się przez Internet. Czy redaktorom, którzy wcześniej pracowali w prasie bądź radiu brakuje czegoś z tamtego okresu?

- Chyba typowo redakcyjnego stresu. Tu czas zamknięcia nie gra roli, czy wrzucimy coś piętnaście minut wcześniej czy później, a w normalnej redakcji te piętnaście minut to czasem całe życie - podsumowuje Agata.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

I tak chyba już się tam zasiedziałaś...? :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

ciekawe ciekawe :))

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 03.08.2006 15:47

A pewnie, że sympatyczna - szczególnie, że dobrą kawę robią :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale to sympatyczna kara:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 03.08.2006 14:36

Napisałam: miałam karną rozmowę za zadawanie trudnych pytań. Sama na karne rozmowy się raczej nie wpraszam... ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

A byłas zaproszona czy sama się zaprosiłaś? :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

2 dni? :D Jeżeli 15 minut to czasem całe życie... ;) Już Einstein stwierdził, że czas jest rzeczą względną. Nie przewidział tylko gazet internetowych :).

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 03.08.2006 07:35

"mimo wszystko powitali mnie bardzo ciepło" dobrze zabrzmiało ;-P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.