Facebook Google+ Twitter

Jak to się robi w ZUS?

Już ponad 112 tysięcy zaświadczeń o braku zaległości w opłacaniu składek, wydał od ręki swoim klientom ZUS. Do osiągnięcia tej liczby wystarczyło tylko pięć miesięcy.

W każdym tygodniu sierpnia Zakład Ubezpieczeń Społecznych wystawiał od ręki blisko 8 tys. zaświadczeń o niezaleganiu w opłacaniu składek. Porównywalna średnia była również w lipcu. Tylko w trzech warszawskich oddziałach ZUS wystawiono dotychczas blisko 14 tys. tego typu dokumentów. Niecałe 6 tys. zaświadczeń wystawił dotychczas na sali obsługi klienta Oddział
ZUS w Płocku. Ogólnie, od początku kwietnia na salach obsługi klienta ZUS wystawiono od ręki 112 135 zaświadczeń. W porównaniu z danymi z ostatniego tygodnia czerwca liczba ta wzrosła aż o 75 tys.

Zaświadczenia o niezaleganiu w opłacaniu składek można odbierać od ręki na salach obsługi klienta ZUS od kwietnia. Zakład wprowadził taka możliwość, mimo że prawo w tej materii nie uległo zmianie i nadal przewiduje siedmiodniowy termin wystawiania tego typu dokumentów. Zakład skrócił czas oczekiwania na zaświadczenie kierując się dobrem swoich klientów – płatników składek, którzy niejednokrotnie potrzebują zaświadczenia na cito w celu przedłożenia w banku.

Na szybki tryb wystawiania zaświadczeń mogą liczyć przedsiębiorcy, którzy na koncie w ZUS nie mają żadnych zaległości lub błędów i wobec których nie toczy się żadne postępowanie
wyjaśniające. Dla nich średni czas oczekiwania na zaświadczenie od chwili złożenia wniosku na sali obsługi klienta to 15 minut. Dotychczasowy tryb wystawiania dokumentów zachowany jest jedynie w przypadku spraw wymagających wyjaśnienia. W takim bowiem przypadku należy dokładnie zweryfikować dane na koncie płatnika, co może zająć kilka dni.

Jednocześnie ZUS przypomina, że wniosku o wydanie zaświadczenia o niezaleganiu nie trzeba składać osobiście, można go złożyć również za pośrednictwem Elektronicznego Urzędu Podawczego ZUS, dostępnego w Internecie pod adresem www.eup.zus.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

gregi
  • gregi
  • 15.09.2010 17:11

tez mnie do tego namawia moj doradca z open i chyba go jednak poslucham, bede sie czuc bezpieczniej, ze cos mam na stare lata

Komentarz został ukrytyrozwiń
lux
  • lux
  • 15.09.2010 07:20

w polsce nie ma normalności xD a najlepiej na emeryturę to sobie oszczędności inwestować

Komentarz został ukrytyrozwiń
Adam
  • Adam
  • 14.09.2010 09:24

I co mi po zaświadczeniu jak i tak za 30 lat jak przejdę to grosze dostanę a nie godną emeryturę? Nie szkoda pieniędzy na takie głupie zaświadczenia?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co za szczęście. Czy to już normalność?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.