Facebook Google+ Twitter

Jak uczcić Dzień Flagi? Na rowerach!

W taki sposób uczcić Święto Flagi postanowili tyscy rowerzyści. Okazją ku temu jest przypadająca akurat w środę 2 maja 2012 r. Tyska Masa Krytyczna.

Tyska Masa Krytyczna / Fot. Michał KasperczykImpreza będzie niezwykła, bowiem nie pojawią się jedynie flagi w biało-czerwonych barwach, ale również w barwach regionalnych - żółto-niebieskich. Przyniesie to niesamowity efekt integracji regionu, który przede wszystkim musi dbać o swoją tożsamość i kulturę.

Rowerzyści w Tychach ze Stowarzyszenia Sportowego NOL-TYCHY są znani z nietypowych akcji i świetnych pomysłów, którymi co rusz zaskakują mieszkańców i zwracają na siebie uwagę. Tyska Masa Krytyczna odbywa się w każdą pierwszą środę miesiąca o godz. 18. Rowerzyści ruszają spod Urzędu Miasta w Tychach.

Trasa przejazdu Tyskiej Masy Krytycznej: UM Tychy, Al. Niepodległości, ul. Grota Roweckiego, ul. Dmowskiego, al. Piłsudskiego, ul. Jaśkowicka, ul. Stoczniowców 70, ul. Harcerska, ul. Begonii, ul. Sienkiewicza, ul. Kościuszki, Rynek.

Tyska Masa Krytyczna po raz pierwszy została zorganizowana 26 września 2004 r. i wzięło w niej udział ponad 200 rowerzystów, a tendencja wciąż rośnie - szczególnie w letnich miesiącach.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Dawid
  • Dawid
  • 28.07.2012 11:45

Na Śląsku odbywają się w różnych dniach tygodnia. Bo gdyby każde miasto zrobiło w piątek podzieliliby się rowerzyści. Dzięki temu rozwiązaniu. Rowerzyści jeżdżą z jednego miasta do drugiego, co generuje dodatkowy ruch rowerowy i wspomaga lokalne masy. Dzięki czemu mają większą frekwencję. Dlatego Tychy organizują masy zawsze w 1 środę miesiąca.

Komentarz został ukrytyrozwiń
masowicz
  • masowicz
  • 03.05.2012 01:18

Na boga! Przejazd w środę i to jeszcze w dzień wolny od pracy?
Przejazd rowerowy, ale nie nazywajcie tego masą krytyczną!
Masy Krytyczne odbywają się na całym świecie w ostatnie piątki miesięcy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.