Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3286 miejsce

Jak uczyć się angielskiego na YT?

Trudno wyobrazić sobie nowoczesną edukację bez internetu. Szczególnie na popularności zyskują korepetycje przez Skype czy tutoriale na YouTube.

Jak uczyć się angielskiego na YT?


Trudno wyobrazić sobie nowoczesną edukację bez internetu. Szczególnie na popularności zyskują korepetycje przez Skype czy tutoriale na YouTube. Jak pokazują badania - ten trend jest szczególnie popularny na wschodzie Europy, ale z tak naprawdę z lekcji przez internet korzystają ludzie na całym świecie - mówi twórca platformy korepetycji online https://preply.com/pl/, Kirill Bigai.

Są dwie drogi, dzięki którym możemy przystąpić do nauki. Pierwszą z nich są filmiki, które cyklicznie przedstawiają i analizują zagadnienia z danego języka. Właściciele kanałów nawiązując kontakt ze swoją społecznością, niczym prof. Miodek odpowiadają na nurtujące widzów pytania, rozwiązują językowe spory i rozwiewają wątpliwości, czy to jeżeli chodzi o konkretną wymowę danego słowa, czy o konstrukcje zdania.
Drugi sposób to oglądanie np vlogów, czy innych materiałów produkowanych przez natywnych użytkowników języka, którego nauka Cię interesuje. Dzięki temu osłuchujesz się z wymową, powiększasz zasób słownictwa.

Niewątpliwymi zaletami nauki angielskiego na YouTube jest to, że ta wiedza jest darmowa i łączy przyjemne (ponieważ uczymy się mimowolnie oglądając content, który jest dla nas interesujący) z pożytecznym. Biorąc pod uwagę, że tryb nauki jest całkowicie elastyczny, ponieważ to od ciebie zależy z jaką częstotliwością będziesz się uczyć, warto kłaść większy nacisk na systematyczność.

Poniżej znajdziesz przegląd kanałów na YouTube do nauki angielskiego A jakie są Twoje ulubione?

British Council - I learn english
https://www.youtube.com/channel/UCOtnu-KKoAbN47IuYMeDPOg

Niewątpliwym plusem materiałów dostępnym na tym kanale jest to, że nie musisz się obawiać, że lektor będzie przemycał błędy językowe. BC to pewne źródło polecane przez nauczycieli i lektorów. Materiały są krótkie, przedstawione w przystępnej formie. Niektóre oferują napisy - dzięki czemu jesteś w stanie osłuchać się z poprawną wymową i jednocześnie analizując pisownię i gramatykę. Dodatkową zaletą jest to, że wykładowcy część swoich filmów opierają na pokazywaniu zwyczajów panujących w Wielkiej Brytanii.

Study English Online
https://www.youtube.com/channel/UCyMR6h3MtvGLNZXi6Sw61YQ

Sandra Winiarska prowadząca kanał Study English Online wyjaśnia zagadnienia gramatyczne, uczy poprawnej wymowy, dba o zwiększenie zasobu słownictwa swoich widzów. Są to materiały godne polecenia, zwłaszcza że Sandra dodatkowo motywuje w swoich filmikach do dalszej nauki. Myślę, że to świetne miejsce jeżeli przygotowujesz się do matury i potrzebujesz podszlifować swoje umiejętności.

Po Cudzemu - Arlena Witt

https://www.youtube.com/user/jezykalnia

Uwielbiam serię “Po Cudzemu”. Autorka ma świetny pomysł na nią i realizuje go w 100%.
Wybiera dane zagadnienie, np jakąś frazę wokół której konstruuje krótki odcinek. Uczy wymowy, wskazuje błędy najczęściej popełniane, a wszystko to okraszone jest odniesieniami do popkultury. Wszystko to polane jest energetycznym sosem. Aż chce się słuchać, przy czym wiedza przychodzi mimowolnie.

Business English Pod
https://www.youtube.com/user/bizpod

To miejsce jest szczególnie warte polecenia osobom, które muszą podszkolić się w zakresie angielskiego używanego w biznesie. Na lekcjach poruszane są odpowiednie frazy pasujące do danego tematu. Zatem jeżeli interesują Cię konkretne zagadnienia z zarządzania projektami, albo specyfika prowadzenia rozmowy HR-owej, czy chociażby jakich wyrażeń używamy mówiąc o podatkach - to miejsce jest idealne dla ciebie.

TED-Ed
https://www.youtube.com/channel/UCsooa4yRKGN_zEE8iknghZA
TED-Ed to kwintesencja uczenia się w przyjemny sposób. Filmy są animowane i zrealizowane z odpowiednią pieczołowitością. To edukacyjna żyła złota, przy której osłuchujesz się z językiem angielskim. Warto zaznaczyć, że oprócz płynnie mówiącego lektora są i napisy.
Serdecznie polecam wszystkim bardziej zaawansowanym słuchaczom.

Ciekawa jestem, czy masz jakieś swoje sprawdzone i ulubione miejsca w sieci, dzięki którym uczysz się angielskiego. Może zechciałbyś podzielić się nimi z naszymi czytelnikami?
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.