Facebook Google+ Twitter

Jak uniknąć sfałszowania wyborów? Poseł PiS poleca metodę ze stearyną

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości, kandydaci oraz działacze tej partii, otrzymali w czwartek od Jarosława Rusieckiego osobliwą instrukcję, dotyczącą głosowania w najbliższych wyborach parlamentarnych.

Sonda

Czy posmarujesz świecą swe karty do głosowania?

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Rusiecki. / Fot. Krzysztof KrzakPoseł PiS, ubiegający się i w obecnych wyborach o mandat, Jarosław Rusiecki z Ostrowca Świętokrzyskiego, we wspomnianej instrukcji, zatytułowanej "Bardzo ważne!!! Dotyczy wyborów!!!" pisze co następuje:

Kochani! Przed chwilą w studio TVP Info była przedstawicielka PKW i pokazywała "zestawy" wyborcze. Okazuje się, że jest to spiętych kilka kart. Stąd wniosek, który mi się nasuwa: KAŻDY ZESTAW POWINIEN BYĆ SPRAWDZONY, czy na dalszych stronach nie są JUŻ postawione krzyżyki. GŁOS może być już "podszykowany" do unieważnienia.

Następna sprawa bardzo ważna!!!!!!!!. Bardzo skuteczna jest metoda ze stearyną, którą tu kiedyś ktoś zalecił. PO POSTAWIENIU KRZYŻYKA - na pozostałych wszystkich listach pionowo przez kratki przeciągamy białą stearyną. GWARANTUJE TO BRAK MOŻLIWOŚCI DOSTAWIENIA ZNAKU!!!!!!!!!!! Tłusty papier nie przyjmie żadnego środka piszącego. Informację tę będę zamieszczać pod wszystkimi artykułami, ale też apeluję, abyście Państwo rozpowszechniali ją drogą telefoniczną i na wszystkie inne możliwe sposoby. Prośba do mężów zaufania i członków komisji z Prawa i Sprawiedliwości - domagajcie się sprawdzenia zestawów wyborczych przed wydaniem ich wyborcy.


Instrukcja posła Jarosława Rusieckiego trafiła również do mediów.

***
Ponieważ pomysł posła Rusieckiego jest bardzo oryginalny, skontaktowaliśmy się z PKW, prosząc o komentarz w tej sprawie.

Mówi Krzysztof Lorentz z Krajowego Biura Wyborczego:
Trudno mi nawet komentować ten pomysł... Słyszałem już o takich pomysłach, ale jak dotąd nie wyszły one poza teorię. Wyborca, otrzymując karty, może i powinien je sprawdzić, by mieć pewność, że są czyste.

Nie ma możliwości, by jakiekolwiek znaki, ktokolwiek naniósł po wrzuceniu karty do urny. Obowiązkiem komisji jest praca zgodna z zasadami. Komitety wyborcze zgłosiły swoich przedstawicieli do komisji; będą też mężowie zaufania, którzy będą śledzić pracę komisji, więc na pewno nie dojdzie do nadużyć, a nanoszenie na kartę innych znaków niż "x", jest wykluczone.
lrDo Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (55):

Sortuj komentarze:

 o! znowu boją się prawdy
 • o! znowu boją się prawdy
 • 19.10.2011 12:06

{ To już było !7.10.11 r.)
{ To już było !7 październik 20011rok }
1 ! Dzisiaj 15:17 /1! ,1! Dzisiaj 15:50 /1! Dzisiaj 15:57 /1! Dzisiaj 16:12 / 1!! Dzisiaj 16:24 / 1! Dzisiaj 20:28 /1! Dzisiaj 20:43 /!!! Dzisiaj 20:46 /1!1! Dzisiaj 20:55 /1111!11 Dzisiaj 20:58 /1!1! Dzisiaj 21:09 / o! Dzisiaj21:17 /o! znowu boją się prawdy Dzisiaj 21:40 /{ 7 październik 20011rok } Dzisiaj 21:44 /{ 7 październik 20011rok } Dzisiaj 21:53/{ 7 październik 20011rok } Dzisiaj 12:00 /{ 7 październik 20011rok } Dzisiaj 12:04/{ To już było !7 październik Dzisiaj 12:33 /{ To już było !7.1011 r.) Dzisiaj 13:18 /{ To już było !7.10.11 r.) Dzisiaj 17:17 /
Ocena: 3 0
Głos Dzisiaj 14:56
Takie debilskie pomysły to wychodzą tylko od debili i złośliwców .Ja nie będę oszpecał karty do głosowania .Ja jestem katolikiem i wierzę , że komisja jest wyłoniona z mądrych i uczciwych ludzi .
PiS wszędzie widzi: złodziei, bandytów , oszustów !
Sami takimi są i dlatego szukają wśród innych podobnych do nich !
Złodziej szuka złodzieja a oszust szuka oszusta aby oddalić w ten sposób od siebie zarzuty :zresztą słuszne !
PiSowcy robią z nas Polaków oszustów !Zgroza co to za banda nikczemników a mieniącą się ,że są w partii PODBNO :Prawo i Sprawiedliwość .
,,,,,,,,,,,
JEST DOKŁADNIE ODWROTNIE !!!!
TO JEST skrót PiS : Pomawiać i Szkalować - wszystko , wszystkich w Polsce i Polaków.
o! znowu boją się prawdy

Komentarz został ukrytyrozwiń
mm
 • mm
 • 10.10.2011 19:26

NASTEPNE WYBORY SFAŁSZOWANE,CAŁA POLSKA SFAŁSZOWANA,PO CO TE BZDURY.NIE MA SPRAWIEDLIWOŚCI!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Bezstronna
 • Bezstronna
 • 08.10.2011 19:24

Pan Leszek Małkowski , proszę przedstawić te "wartości wyższe", może cenzura przepuści.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Obywatel-Polak 22:12. Można zauważyć, że jesteś człowiekiem posiadającym wyższą wiedzę niż "prawdziwi Polacy", "Narody", "Polacy" itp. Jesteś jednak nieodrodnym dzieckiem "kaczyzmu" - masz, z góry założoną tezę końcową i dokooptowujesz do niej niby-argumenty. Wydaje Ci się, że im więcej przedstawisz niby-argumentów, tym bardziej Twoja teza będzie poparta. Cały Twój wywód, potocznie, nazywa się "doleniem kotka przy pomocy młotka".
Ps. Przedstawił bym Ci "wartości wyższe" jakimi posługują się "kaczyści", ale wiem, że cenzura tego nie przepuści.

Komentarz został ukrytyrozwiń
rączy stefan
 • rączy stefan
 • 08.10.2011 17:43

wystarczy atrament sympatyczny, ktory nabiera barwy w okreslonym czasie

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jaś Fasola
 • Jaś Fasola
 • 08.10.2011 13:56

Paranoja !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
antek patelmitrz
 • antek patelmitrz
 • 08.10.2011 06:18

W RPA jak głosowałem mazali jakimś trudno zmywalnym świństwem paznokieć.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 07.10.2011 22:13

Niech elektorat PiS każdą kartę do głosowania wysmarował świecą, smalcem lub kremem Nivea. Będzie więcej głosów nieważnych na PiS.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Obywatel-Polak
 • Obywatel-Polak
 • 07.10.2011 22:12

Do wierzących w politykę PO. Wy żyjecie w Polsce, czy na fermie kurzej? Jak można akceptować słowa Premiera Tuska: "nie stawiam wam wysokiej poprzeczki", "żyjmy teraźniejszością", "ważna jest ciepła woda w kranie", "nie róbmy polityki", "polskość to nienormalność", "polityka miłości" (to jak slogan z Orwella). Jak wy to robicie, że wam się nie zapala lampka. Kiedy Tusk dostaje medal od Merkel za specjalne zasługi dla integracji europejskiej. A równolegle pod Bałtykiem kładą rurę, bez najmniejszych protestów. U nas można budowę obwodnicy zablokować byle żuczkiem. Ginie prezydent kraju będącego w NATO, na terenie Rosji. Tusk nie podejmuje najmniejszej próby przejęcia śledztwa. Jak Wy chcecie, żeby Europa i Rosja Was szanowała? Skoro sami się nie szanujecie. Chcecie zbudować europejskie społeczeństwo obywatelskie. Oparte na tolerancji , otwartości, multikulti. Pytam, jak chcecie to zrobić? Skoro maturę sprowadzono do poziomu kalamburów. Wasze młode intelektualne elity, nie muszą przeczytać żadnej książki, żeby mieć średnie wykształcenie. Obniżając poziom nauki, zabieracie młodym ludziom wolność. Pozbawiacie ich narzędzi umożliwiających indywidualną ocenę zjawisk, na które składa się życie. . Jedyną bronią młodych Polaków jest cynizm, chamstwo i słowo zajebiście. Jaki multikuturalizm chcecie tworzyć. Skoro kultura związana jest bezpośrednio z naszą historią. Minister edukacji chce wycofać ten przedmiot ze szkoły. O jakiej tolerancji mówicie? Skoro telewizja publiczna promuje Nergala, nie zwracając uwagi na uczucia wierzących ludzi. Ciekawe, że dla Newtona i Leibniza (tworcy rachunku różniczkowego i całkowego) Biblia nie była stekiem kłamstw. A większość życia poświęcili na studiowanie właśnie Biblii. Wierzyli w Boga. Może nie calkiem chrześcijańskiego, ale wierzyli. Dali nam narzędzia, dzięki którym zmieniamy świat. A wy szydzicie ze wszystkiego i wszystkich kto wyznaje wyższe wartości. Patriota zaraz będzie fanatycznym nacjonalistą. Wykpicie, sprowadzicie do absurdu. A patriotyzm jest biologicznie naturalny. To odpowiedzialność za moje stado, za obszar na którym to stado żyje. Pozbawiono Was edukacji, autorytetów i wmówiono, że jesteście sobą. Pozbawiono Was duszy. Dzięki temu jesteście policzalni i przewidywalni. Jak wasz materializm. Zamieniono was elektoracie PO w izotropową, monokulturową strukturę. Reagującą jednakowo na emocjonalną wyzbytą logiki propagandę "Rudej Targowicy".Zastanówcie się. Zobaczcie ostatnią scenę i monolog z "Misia" Bareji. Poszukajcie analogii z teraźniejszością. Demokracja bez wartości wyższych zamienia się w cichy totalitaryzm.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@amelka -1 - "AŻ MNIE C I A R K I przechodzą !!! "


Mnie też wówczas kiedy uświadomiłem sobie cóż ten Tusk zrobił z Polakami i Polską !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.