Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24566 miejsce

Jak uwieść Kadaffiego? Historia jednej pielęgniarki

Hałyna Kołotnycka jest 38-letnią pielęgniarką z przedmieść Kijowa. Nikt nie wróżył jej wielkiej kariery. Kilka lat po dyplomie wyjechała do Libii, gdzie została osobistą lekarką i kochanką okrutnego dyktatora Muammara al-Kadaffiego.

Muammar al-Kadaffi / Fot. James Gordon, CC 2.0,http://fr.wikipedia.org/wiki/Fichier:Muammar_Abu_Minyar_al-Gaddafi_in_Dimashq.jpg- Była cudownym dzieckiem. Bardzo czuła, zawsze wyrozumiała i wychowana - wspominają Hałynę sąsiedzi z bloku w Browarach.

Po ukończeniu szkoły studiowała na Uniwersytecie Medycznym. Chciała zostać lekarką. Po studiach zaczęła pracować w jednym z wojskowych szpitali Kijowa. Nikt nie wróżył jej wielkiej kariery. Jej też specjalnie nie ciągnęło do gwiazd. Pewnego dnia przyszła do domu i oznajmiła matce, że otrzymała pracę w szpitalu w Libii. Zebrała rzeczy, zostawiła małą córeczkę babci i wyjechała do Afryki. Tak rozpoczęła się jej historia.

Libia jest mekką dla kwalifikowanych lekarzy z krajów byłego ZSRR. Pensja pielęgniarki może wynosić nawet tysiąc dolarów - jak na lata 90. bardzo wysoka kwota dla ukraińskiej lekarki.

Hałyna dotarła do Trypolisu (stolicy Libii) w połowie lat 90. Pracowała tam w państwowym szpitalu. Pracowała starannie i uczciwie. Miała wielki autorytet wśród kolegów i koleżanek - wspominają znajomi Kołotnyckiej.

Przełomowym w jej życiu było poznanie przywódcy libijskiej rewolucji Muammara al-Kadaffiego, którego po ciężkim zamachu przetransportowano do szpitala, gdzie pracowała Ukrainka. Ona nie tylko uratowała życie Kadaffiemu, ale i oczarowała dyktatora. Po dojściu do zdrowia Muammar al-Kadaffi uczynił Hałynę swoją osobistą lekarką. Jak można zrozumieć, stała się ona również jego kochanką.

Od czasu jak Kołotnycka została najbliższą osobą libijskiego dyktatora, jej życie diametralnie się zmieniło. Do domu wraca bardzo rzadko, o swojej pracy u boku tyrana opowiada bardzo niechętnie.

Media odkryły Ukrainkę dopiero pod koniec ubiegłego roku, kiedy WikiLeaks ujawniło depesze amerykańskich dyplomatów. W notatkach Amerykanów czytamy: "Muammara al-Kadaffiego oczarowała ukraińska pielęgniarka Hałyna Kołotnycka, która towarzyszy Kadaffiemu w czasie każdej jego wizyty zagranicznej (...)".

Rozpoczęcie krwawej rewolucji w kraju zmusiło Hałynę do opuszczenia Libii. Po 9 latach u boku Kadaffiego 27 lutego lekarka wróciła na Ukrainę samolotem ewakuacyjnym. Koniec love story czy upragniona wolność? Hałyna nie chciała odpowiedzieć na pytania dziennikarzy, którzy czekali na nią na terminalu stołecznego lotniska. Po wylądowaniu samolotu Kołotnycka uścisnęła córeczkę i pojechała do domu.

Źródło: Komsomolskaja Prawda

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

A moze portret na pamiatke milo spedzonych dni ? Patrz : Barbara Kukulska -Romer " Jacka Lipowczana kolejny kasandryczny obraz ".
Co pan na to panie Jacku , moze chociaz kopie ?.

Komentarz został ukrytyrozwiń

tutaj. link

Komentarz został ukrytyrozwiń

O rany przepraszam........ lePSZY. rzecz jasna.... przepraszam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Myślę , że tu leprzy portet, bardziej aktualny
link

Komentarz został ukrytyrozwiń
Legowicz Krystian
  • Legowicz Krystian
  • 28.02.2011 23:42

To Ty Bielecki pisales?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.