Facebook Google+ Twitter

Jak w Zakopanem rozwiązuje się problem braku parkingów

Weszliśmy w rok 2009 z bagażem starych problemów. Zakopane, miasto nastawione na turystów boryka się z problemami infrastruktury, brakuje parkingów, drogi są dziurawe a na dodatek jeszcze mało jest śniegu.

Wyślizgany ślad na chodniku / Fot. Tomasz MoczybródTuryści, którzy mają zamiar odwiedzić Zakopane muszą się przygotować na ciężką przeprawę przez zakopiańskie chodniki. Nie tylko ze względu na tłum turystów spacerujących po mieście. Utrudnieniem w poruszaniu stają się samochody, które są parkowane na chodnikach w sposób uniemożliwiający swobodne spacery po Zakopanem i to nie tylko na obrzeżach miasta, gdzie nie ma parkingów.

Problem zaczyna się już w odległości kilkudziesięciu metrów od Krupówek. Na placu wokół Domu Handlowego Granit został utworzony parking samochodowy. Wyznaczone są tam miejsca parkingowe. O ile w sezonie letnim parking nie sprawia wielkiego kłopotu, to jednak zimą staje się dużym utrudnieniem dla przechodniów. W ostatnich dniach grudnia, gdy Zakopane odwiedziło wielu turystów, a natężenie ruchu na parkingu było bardzo duże, chodnikiem nie dało się właściwie przejść. Trotuar zamienił się w lodowisko, a dodatkowo został całkowicie zastawiony przez samochody. Parkowanie na przejściu dla pieszych / Fot. Tomasz Moczybród

Kolejnym problemem jest stawianie samochodów na przejściu dla pieszych. Nagminnie ma to miejsce w centrum miasta na ul. Zborowskiego, gdzie znajduje się parking. Gdy jest mały ruch w Zakopanem to ustawione są pachołki na przejściu dla pieszych. Jednak gdy ruch jest duży, samochody zastawiają całe przejście.
Jednak nikt nie reaguje na taki stan rzeczy choć ta okolica jest często patrolowana przez policje i straż miejską.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Trafne spostrzeżenia, ciekawe czy władze naszego miasta czytają Wiadomości 24

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czyli problemu nie rozwiązano w ogole.
Najlepiej aby przed Zakopanym były parkinkgi o cenie w miare przystąpnej. W samym Zakopanym cena winna być tak wysoka aby była barierą zaporową. nieprawidłowo parkowane samochody wywozić za miasto i obciążać za tę "usługę" kosztami.
Kiepsko gospodarzą górale u siebie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brawo za spostrzeżenia

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bo nikt nie pilnuje porządku. W takiej miejscowości jak Zakopane za nieprawidłowo zaparkowany samochod powinno być 500 zł mandatu. Za oddawanie moczu na ulicy i po kątach 500 zł. Za wymiotowanie na ulicy tez 500 złotych.
itd itd.
Szwajcaria to kraj demokratyczny i najsławniejszą demokracją bezpośrednią. Głosuje się o słuszności powstania rodna, lub zebry dla pieszych, ale też o karaniu chuliganów i niesfornych turystów.
Tak jak podałam powyżej , kara się we frankach szwajcarskich niezdyscyplinowanych turystów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.