Facebook Google+ Twitter

Jak walentynki to tylko w Chełmnie!

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-02-09 14:01

W Chełmnie ten dzień obchodzony jest szczególnie uroczyście, a to za sprawą przechowywanych od paru wieków w chełmińskiej Farze relikwii Świętego Walentego.

Także ze względu na wyłączność używania przez Chełmno, jako znaku towarowego, nazw: "Miasto Zakochanych" i "Chełmno- Miasto Zakochanych".

Z okazji „Walentynek” 14 lutego organizowana jest uroczysta msza święta, podczas której wystawiane są relikwie św. Walentego. Nie brakuje też walentynkowych zabaw i konkursów, a cały Dzień Świętego Walentego kończy się na rynku koncertem zespołów muzycznych, podczas którego na płycie rynku układane jest wielkie płonące serce z lampionów. Powiedzenie: „przez żołądek do serca” nabiera w tym dniu szczególnej wymowy za sprawą lokalnych piekarzy i cukierników.

14 lutego odbędzie się po raz pierwszy promocja wyrobów cukierniczych i piekarniczych, przygotowanych Chełmno. Ratusz / Fot. Stanisław Gazdaprzez Pracownię Cukierniczą Państwa Mikrut przy ul. Dworcowej 11 oraz Piekarnię Państwa Malinowskich przy ul. Rynek 13. Wypieki te stanowią dodatkowy element uzupełniający promocję Chełmna jako „Miasta Zakochanych” (oraz relikwii św. Walentego) i mają być dostępne nie tylko z okazji Dnia Zakochanych, ale również przez cały rok, jako charakterystyczny wyrób właśnie dla Chełmna. Bułeczki walentynkowe z lubczykiem oraz inne wyroby cukierniczych w kształcie serc kupić będzie można nie tylko miejscu zabaw(na terenie starówki: Rynek i ul. Grudziądzka)ale także na terenie całego miasta.

W tym dniu handlowcy starają się upiększyć w szczególny “walentynkowy” sposób swoje witryny, albowiem Urząd Miasta jako główny organizator imprezy ogłasza konkurs na najładniejszą witrynę walentynkową. Konkurs przeprowadzany jest również w sąsiednim Świeciu. Zakochani, zmęczeni atrakcjami święta mogą przysiąść na ławeczce dla zakochanych w parku Nowe Planty i - mimo zimowej - aury poczuć gorącą atmosferę i szczególny urok tego starego średniowiecznego miasta - miasta zakochanych.

 / Fot. Stanisław Gazda14 lutego (sobota) czeka na odwiedzających „Mekkę zakochanych” wiele atrakcji, m.in.:

Program obchodów:
Kościół p.w. Wniebowzięcia NMP
- od godz. 12 - wystawienie relikwii św. Walentego- możliwość bezpłatnego zwiedzania kościoła z przewodnikiem,
14.00 - msza św. w intencji ludzi młodych, tych którzy mają zamiar zawrzeć związek małżeński, zaręczyć się, zakochać się i dla wszystkich pozostałych
- wystawa prac z IV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Na św. Walentego - Różne Oblicza Miłości”,
- 18.00 - msza św. w intencji małżonków i jubilatów,

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

ja to .. nie kupuje słodyczy kobiecie... wybrałem... telefonik... w Plusie - z Muzodajnią haha - bo uzależniła się od muzyki :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mniam! Ja poproszę do herbaty te serduszka bez lukru i posypki.:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.