Facebook Google+ Twitter

Jak Warszawa przygotowuje się do koncertu Madonny?

Dodatkowe kursy tramwajów i autobusów, specjalnie oddelegowane oddziały policji i straży miejskiej, ponad 1000 ochroniarzy, 10 karetek pogotowia - Warszawa szykuje się na koncert Madonny, który odbędzie się 15 sierpnia.

Madonna / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Madonna_en_Chelsea.jpgAż 100 tys. fanów Madonny spodziewają się władze miasta, 15 sierpnia, na warszawskim lotnisku Bemowo. Nad bezpieczeństwem zgromadzonych czuwać będzie bardzo wiele osób. Wydelegowane zostaną oddziały policji, wspierać ich będzie 1179 pracowników ochrony. Pracować będzie 50 funkcjonariuszy straży miejskiej, dodatkowych 150 z oddziału terenowego, czekać ma na wezwanie. Plan zabezpieczeń jest jeszcze w przygotowaniu. Ratusz zapewnia jednak, że będzie bezpiecznie. - Na koncercie będzie 10 karetek: 4 karetki reanimacyjne i 6 wypadkowych oraz 5 patroli medycznych. Trzy szpitale będą miały ostry dyżur, specjalne miejsca w szpitalach w tym dniu, nie są jednak przewidziane - mówi Magdalena Łań z biura prasowego UM Warszawa.

Przewidywane są także zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Dojazd na koncert będzie możliwy przede wszystkim komunikacją zbiorową (autobusową i tramwajową). W celu zapewnienia sprawnego dowozu uczestników w miejsce koncertu, uruchomione zostaną dodatkowe kursy linii 5 i 24. Wzmocnienia linii zostaną wprowadzone od godziny 12.00 do 21.00. Obie linie kursować będą wg specjalnych rozkładów jazdy. 15 sierpnia zamknięta dla ruchu będzie ul. Piastów Śląskich. Linie autobusowe 122 i 507 zostaną skierowane w obu kierunkach na trasę objazdową. Linia 122 zawiesza funkcjonowanie przystanków Piastów Śląskich 03, Wrocławska 07, Rodła 01 i 02.

Po zakończeniu imprezy uruchomiona zostanie linia 924 i 928, aby ułatwić powrót. W nocy 15/16 sierpnia metro będzie kursować dłużej i częściej. W godzinach 0.30 - 2.30 co 5 minut, natomiast od godziny 2.30 do 5.30, z częstotliwością co 15 minut.

Dodatkowe parkingi w sąsiedztwie miejsca koncertu nie są zaplanowane. Zaleca się korzystanie z parkingów przy metrze Młociny i Marymont, do których dojazd zostanie zapewniony komunikacją zbiorową.

Budowa sceny Madonny na Bemowie / Fot. PAPW piątek ratusz wydał zgodę na organizację koncertu artystki. Stało się to tak późno, ze względu na problemy z dokumentami, które organizator miał dostarczyć straży pożarnej. Opinia strażaków jest jednym z czterech dokumentów wymaganych przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Warszawy, do wydania zgody na urządzenie koncertu. Poza opinią służb pożarowych, zgodnie z przepisami, widowisko tego typu może się odbyć po otrzymaniu ocen od sanepidu, pogotowia ratunkowego i policji. Trzy ostatni, zostały sformułowane wcześniej.

Więcej informacji na temat funkcjonowania komunikacji miejskiej na stronie: UM Warszawa

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Wreszcie jakies przydatne konkrety - brawo za ten art.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe, czy stolica da sobie radę ?
Chorzów dał.
Cały naród trzyma kciuki za stolicę. To taki sprawdzian. Za 3 lata 2012...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 11.08.2009 20:34

W sumie to mógłby się przystanek Józef podłączyć...

Komentarz został ukrytyrozwiń

No fajne i przydatne informacje. U mnie masz +

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.