Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6494 miejsce

Jak wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

Już jutro odbędzie się XV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tutaj dowiesz się, w jaki sposób możesz aktywnie wziąć w niej udział, nie ruszając się z domu.

Logo Fundacji Drugi rok z rzędu pieniądze zbierane są dla ratowania życia dzieci poszkodowanych w wypadkach i na naukę udzielania pierwszej pomocy.
Dzięki funduszom z poprzedniego finału, Fundacja od kwietnia 2006 roku prowadzi program edukacyjny "Ratujemy i uczymy ratować". Polega on na szkoleniu nauczycieli szkół podstawowych (klasy 1-3), którzy później przekażą dzieciom swoją wiedzę. Do chwili obecnej przeszkolono już ponad 3620 osób.

Aby wesprzeć Fundację w dniu finału można:

– wrzucić pieniążek do puszki jednego ze 120 tysięcy wolontariuszy

– wysłać SMS o treści SERCE na numer 7547. Koszt SMS-a: 5 PLN + VAT. 5 złotych trafia na konto Orkiestry

– wziąć udział w licytacji złoto-srebrnych medali i złotych kart telefonicznych poprzez stronę internetową licytacja.wosp.org.pl lub telefonicznie: (0 22) 622 20 20

– Dokonać bezpośredniej wpłaty kartą płatniczą poprzez stronę internetową www.wosp.org.pl lub telefonicznie: (0 22) 547 44 44

– zadzwonić na Linię TP: 0 400 407 401. Kosz połączenia: 4,06 PLN + VAT. 4,06 złotego trafia na konto Orkiestry

W ciągu całego roku można:

– skorzystać z oferty sklepiku internetowego z gadżetami Wielkiej Orkiestry na stronie www.zlotymelon.pl.

– na kilka tygodni przed finałem wejść na stronę aukcje.wosp.org.pl i tam wziąć udział w akcjach z których zebrane pieniądze trafiają na konto Orkiestry. Na aukcjach tych można znaleźć samochód terenowy, replikę gitary Erica Claptona, diamentową płytę Piotra Rubika oraz.. blisko 11 tysięcy innych przedmiotów.

Nadchodzi nowa tradycja

W tym roku po raz pierwszy Fundacja zorganizowała bieg "Policz się z cukrzycą". Bieg rozpocznie tradycję finałowych spotkań, które mają na celu wyrażenie solidarności z ludźmi, którzy ze względu na chorobę potrzebują pomocy. Bieg odbywać się będzie na ulicach Warszawy i co roku będzie poświęcony innemu problemowi, jaki stara się rozwiązać Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w swojej działalności. Na przykład poprzez prowadzenie programów medycznych lub edukacyjnych, czy poprzez inne przedsięwzięcia, jakich w ciągu całego roku naszej pracy zdarza się naprawdę wiele – czytamy na stronie Orkiestry.

Na czele peletonu stanie jedna z niewielu gwiazd show-biznesu, przyznająca się do walki z cukrzycą – Mandaryna.

Udział w biegu jest bezpłatny i wystartować może każdy kto skończył 8 lat. Niestety liczba miejsc jest ograniczona (1786 osób), więc kto pierwszy ten lepszy. Podczas biegu nie będzie liczony czas i każdy kto dobiegnie do mety otrzyma okolicznościowy medal, ciepłą herbatę oraz dyplom potwierdzający uczestnictwo w biegu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

jp
  • jp
  • 09.01.2011 21:50

Jak można zły nr na sms wpisac! wystarczy skopiować ze strony wośp... brawo za inteligencję..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.